Deset tisíc lidí muselo opustit budovu školy. Někdo nahlásil, že je v ní bomba

Z budov vysoké školy ČVUT v Thákurově ulici bylo dnes evakuováno téměř deset tisíc lidí. Policie pro jistotu uzavřela i okolní Studentskou a Technickou ulici a také Flemingovo náměstí.
Okamžitě byl přivolán pyrotechnik, který prohlíží budovy. Policisté megafonem vyzývali, aby se nikdo nezdržoval v blízkosti budov. Většina osob z budov se přemístila na nedaleké Vítězné náměstí.
„Na místě jsme provedli evakuaci osob z fakult. Jedná se o přibližně deset tisíc lidí. Ti už jsou mimo budovy a nyní zde probíhá pyrotechnická prohlídka,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Dnešní den jsou na ČVUT státnice. Někteří studenti tak nemohli být vyzkoušeni, jiní se např. nedozvěděli výsledky.

Na místě je i Český červený kříž se svým mobilním asistenčním centrem.

Pyrotechnická prohlídka by mohla skončit v odpoledních či podvečerních hodinách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!