Search
Close this search box.

Deset nových monitorů dechu získalo dětské oddělení kroměřížské nemocnice

Dětské oddělení Kroměřížské nemocnice získalo od Nadace Křižovatka v rámci projektu „Maminko, dýchám“ deset monitorů dechu. Ty hlídají nejen zástavu dechu, ale jakékoliv nepravidelnosti v dýchání dítěte. V případě potíží okamžitě spustí alarm, díky němuž může být dítěti včas poskytnuta první pomoc.

Monitory v celkové hodnotě 24 550 korun převzal od Nadace Křižovatka primář Dětského oddělení Kroměřížské nemocnice MUDr. Robert Jeník. Přístroje byly zakoupeny z finančních darů společností PLASTIKA, VYDONA a květinářství SANTINA. Čtyři monitory zaplatila veřejná sbírka Nadace Křižovatka. „Jsem velmi rád, že můžeme spolupracovat s Nadací Křižovatka. Monitory dechu nám pomáhají v práci, vítají je také maminky hospitalizovaných dětí,“ uvedl primář Dětského oddělení KMN MUDr. Robert Jeník.
Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v ČR aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců. Za více než 20 let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic téměř 7.000 monitory dechu v celkové hodnotě 30 milionů Kč.

„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé ČR,“ popsala Mgr. Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient