Search
Close this search box.

Deset jednotek hasičů zasahovalo při požáru třech chatek najednou. Škoda je 1,6 milionu korun

Tři zahradní chatky hořely v Bobrovníkách u řeky Opavy v takzvaném Kravím dole v pátek 13. dubna odpoledne. Požár likvidovalo celkem deset hasičských jednotek. Majitelům shořelých chatek hned přispěchali podat pomocnou ruku sousedé. Město hledá způsob, jak pomoci s likvidací spáleniště.

„Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru (HZS) Moravskoslezského kraje na místo vyslalo postupně celkem jedenáct hasičských vozů. Oheň se v důsledku větru rozšířil na tři rekreační chatky, dvě chatky z nich byly v době příjezdu hasičů kompletně zasaženy požárem, třetí hořela v podkrovním prostoru. Hasiči oheň uhasili a zabránili tak jeho šíření na další chatky v okolí. Celou noc z pátku na sobotu zůstala na místě jednotka dobrovolných hasičů z Bobrovníků, kteří na požářiště dohlíželi,“ prozradil mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Marek Gašparín.

Při požáru se popálil jeden senior. Škoda způsobená požárem je předběžně vyčíslena na 1,6 milionu korun. Příčina se vyšetřuje. Obyvatelé Bobrovníků hned v dalších dnech reagovali na skutečnost, že při požáru přišel o svou střechu nad hlavou jeden z jejich sousedů, který chatku využíval k trvalému bydlení a měl v ní veškerý svůj majetek. Místní lidé přispěchali s pomocí spontánně organizovanou sbírkou přímo na účet majitele chatky číslo 2198930113/0800.

„Z toho nejhoršího už jsem venku. Obrovským překvapením pro mě byla solidarita lidí. Je mi z toho fakt do breku, kolik lidí se ozvalo s nabídkou pomoci,“ řekl majitel chatky Vítězslav Glowacz.
Také ve druhé chatce, odkud se požár rozšířil, shořely osobní věci manželského páru, který domek využíval k sezonnímu bydlení. Manželé mají naštěstí byt v Ostravě – Porubě.
„Moc děkuji hasičům za profesionální práci a maximální obětavost i všem lidem, kteří nabídli pomocnou ruku. Po dohodě s obyvateli postiženými požárem teď hledáme způsob, jak jim pomoci s likvidací spáleniště“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient