Derby proti Dolní Lutyni uzavřou fotbalisté Slovanu Záblatí

(Aktualizováno před )

Atraktivní derby FK Slovan Záblatí versus TJ Dolní Lutyně je o víkendu na programu na hřišti v nejvýše položené části Bohumína. Tečka za fotbalovým podzimem krajské soutěže 1. B třídy startuje v sobotu 3. listopadu ve 14 hodin.

Lepší vyvrcholení povedeného podzimu si fotbalisté Slovanu Záblatí ani nemohli přát. Dohrávaným 1. kolem se uzavře první polovina krajské soutěže 1.B třídy, skupiny C, do které hráči z Bohumína-Záblatí šli v roli nováčka. Po úvodním zaváhání v Oldřichovicích se svěřenci Daniela Mucka a Lukáše Pluty vzedmuli k velkým výkonům, porazili i silné celky jako jsou Věřňovice či Petrovice B, vyhráli na hřištích Nýdku a Václavovic a ve dvanácti zápasech nasbírali 21 bodů.

„Tento zisk nám prakticky zajišťuje setrvání v sedmé nejvyšší soutěži i pro nadcházející ročník, na záchranu teď v Záblatí ale nemyslíme. Věříme, že se můžeme porvat o pozice v horních patrech tabulky. Tam se pohybuje i sousední Dolní Lutyně, která naposledy rozstřílela vedoucí Horní Suchou 6:1 a s 26 body okupuje druhou příčku, jen čtyři body za lídrem,“ říká za FK Slovan Záblatí Dušan Socha.

Domácí slibují atraktivní podívanou. Hraje se na hřišti FK Slovan Záblatí za hasičskou zbrojnicí.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz