Depo v Plzni se promění v pivní zahrádku

Od čtvrtka 18. do neděle 21. října se DEPO2015 promění v typickou bavorskou Biergarten. Návštěvníky čeká promítání filmů, výstava, autorské čtení, přednášky a besedy s odborníky na minulost i současnost česko-německého sousedství. Chybět samozřejmě nebude ani bavorské a české pivo, tradiční klobásky, preclíky a dechovka. Na programu ale bude i moderna: funk fusion, jazz, swingový parket či večerní DJ party. Návštěvníky pobaví čeští a němečtí umělci, žongléři či tanečníci. Vstup na všechny akce je zdarma.

„Dá se říci, že jsme Treffpunktem založili tradici plzeňsko-regensburgského setkávání. Je to takový náš malý Oktoberfest, který je ale daleko víc, než jen pouhým pivním festivalem – plzeňskému publiku přivážíme bavorské muzikanty, sochaře, spisovatele a naopak v Regensburgu představujeme naši kulturu. V loňském roce nás příjemně překvapila účast Plzeňanů v bavorských krojích, takže se i letos těšíme na příjemnou atmosféru,“ uvedl ředitel DEPO2015 Jiří Suchánek.

Program zahájí ve čtvrtek večer v bývalé autobusové hale DEPO2015 promítání němého filmu Ústřicová princezna oscarového režiséra a mistra komedie Ernsta Lubitsche z roku 1919. Film doprovodí Aljoscha-Zimmermann-Ensemble na housle a piano.

V pátek odpoledne se vystřídá česká a bavorská dechovka, moderní soul & gypsy jazz z Bavorska i taneční vystoupení. Večer bude patřit kapelám Moodshake z Plzně a The Heimatdamisch, která přiveze mix rocku a bavorské hudby. V pátek od 18:30 hodin si mohou přijít zájemci poslechnout přednášku Miroslava Breitfeldera o sto letech Bavorska a Česka.

Sobota přinese vystoupení žákovských orchestrů i plzeňských artistů Žongléros, taneční workshop a swingovou tančírnu. Večer zahrají Ivan Audes Orchestra, Scotty Bullock Trio a nakonec česko-bavorská diskotéka. Diskuzi o životě v Česku očima Němky si mohou zájemci poslechnout od 15:30 hodin.

Nedělní program je věnován rodinám s dětmi. Připraven bude výtvarný workshop, pouštění draků, vystoupí Žongléros (nový cirkus pro děti) a od 15:30 je naplánováno česko-německé dětské divadlo.

Festival navazuje na rok 2015, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury a bavorské umělce zapojila do svého programu. Projekt Česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z Evropské unie – Cíl EÚS 2014–2020. Na plzeňskou část festivalu v DEPO2015 bude v březnu 2019 navazovat druhý Treffpunkt v partnerském městě Regensburg, kde se budou prezentovat především plzeňští umělci a česká kultura.

Kompletní program festivalu a aktuální dění z česko-bavorské spolupráce najdou zájemci na www.treffpunkt.cz.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak