Search
Close this search box.

Dění v okolí diskotéky Severka monitoruje kamera

Stížnosti na diskotéku Severka zaznamenává v poslední době ve větším množství starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Týkají se hluku souvisejícího nejen s hlasitou hudbou, ale i hlučným chováním lidí před diskotékou, kde oproti minulosti více postávají v důsledku protikuřáckého zákona. Včera se proto na radnici uskutečnila schůzka s jejím provozovatelem Martinem Červeňákem s cílem najít řešení, které by pomohlo situaci v lokalitě uklidnit.

„Již jsme nechali na objektu nainstalovat mobilní kameru napojenou na monitorovací kamerový systém městské policie,“ informoval starosta Ladislav Chlupáč. Věří, že vědomí o monitorování místa může mít preventivní efekt před rizikovým chováním. Ačkoliv městská policie dosud k místu pravidelně každou páteční noc zajížděla, ne vždy byl výjezd tzv. „na slepo“ potřeba. Po instalaci kamery proto budou výjezdy efektivnější.

Co se týče hluku vycházejícího ze samotné diskotéky, její majitel upravil dveře a objednal odborné měření hlučnosti, k němuž by mělo dojít příští týden. „Zároveň jsem dal pokyn, aby míra hlasitosti produkce byla výrazně nižší,“ informoval Martin Červeňák starostu, který ocenil vstřícný přístup.

Obdobným způsobem bude Ladislav Chlupáč jednat i s provozovateli diskotéky Luna a Shaker bar.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient