Den uniformovaných sborů

(Aktualizováno před )

Z mnoha koutů země se do Kroměříže sjíždějí fandové vojenské, policejní i hasičské historie a současnosti, aby se zúčastnili již tradiční akce Den uniformovaných sborů, kterou pořádá město Kroměříž, Biskupští manové z Kroměříže a Technické muzeum v Brně. Akce se koná 6. října 2018 od 10.00 do 17.00 hodin. Vstupné je zdarma.

Oproti loňským ročníkům, kdy se akce konala na Hanáckém náměstí, se letos potkáme na letišti v Kroměříži. Parkovat bude v omezené míře možné v okolí Hrubého rybníká (Bágráku), lepší ale bude využít kyvadlovou dopravu historickými autobusy, která bude jezdit mezi letištěm a Hanáckým náměstím. Zaparkovat tedy můžete pohodlně ve městě. Zároveň upozorňujeme, že na letišti platí zákaz vodění psů!

Jak napovídá podtitul akce Osudové století, zaměří se akce letos na významné osmičky – tedy roky 1918, 1938 a 1968. A na co se letos můžete těšít?
– replika letounu Spitfire
– ukázky leteckých soubojů rakovnických modelářů
– dobové vojenské tábory z období 1. světové války, První republiky, Čs. samostatné obrněné brigády ve VB i Čs. armádního sboru v SSSR a ČSLA
– prezentace techniky AČR, PČR, Celní správy, Městské policie, HZS a SDH
– zábavné i vzdělávací programy pro děti v režii Technického muzea v Brně
– přehlídku dobového oblečení
– divadelně-taneční vystoupení skupiny SPG Old guard z Brna

Aktuální informace můžete sledovat na Facebooku.

„Vojenská tradice v Kroměříži sahá až do dob Marie Terezie. Naše akce se ale snaží popularizovat i činnost dalších uniformovaných složek, jako jsou hasiči či policie. A protože v Kroměříži aktivně funguje několik historických vojenských skupin a spolupořadatelem je Technické muzeum v Brně, máme jedinečnou příležitost ukázat v atraktivním podání činnost složek napříč dějinami,“ prozradil vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Přehlídka techniky, výzbroje i výstroje s akčními ukázkami je vždy velkým lákadlem pro malé i velké. V roce 2017 zde Český rozhlas odvysílal i pořad Výlety s Dvojkou, který moderoval pan Václav Žmolík.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz