Search
Close this search box.

Delegáti z Lotyšska se zajímali o fungování státní správy

Delegaci zástupců parlamentu Lotyšské republiky a partnerského města Smiltene uvítal v úterý 27. března na písecké radnici místostarosta Jiří Hořánek. Písek při této příležitosti navštívil lotyšský velvyslanec v ČR Alberts Sarkanis.

Po slavnostním přípitku a zápisu do pamětní knihy následovala debata o systému státní správy v České republice. „Hosté z Lotyšska se zajímají o fungování a pravomoci jednotlivých správních orgánů na úrovni státu, kraje i města. Během svého několikadenního pobytu v Česku navštíví vedle Městského úřadu v Písku také krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích a Parlament i Senát ČR v Praze. V Písku si ještě v rámci prezentace Smart City prohlédnou například chytré parkoviště Na Výstavišti. Seznámí se se systémem vodohospodářství ve městě a čeká je návštěva Městských služeb,“ informuje Edita Kučerová z odboru školství a kultury.

Devítičlennou delegaci lotyšského parlamentu vede předseda parlamentního výboru pro státní správu a samosprávu a předseda parlamentní skupiny Lotyšsko-Česká republika Sergejs Dolgopolovs. Mezi šesti zástupci města Smiltene, se kterým Písek již druhé desetiletí udržuje přátelské vztahy, nechybí současný starosta Gints Kukainis.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient