Delegace prezentovala Poličku v partnerském Hohenemsu

Hudba, tanec, zpěv, dobré jídlo a pití, krásné počasí, milá setkání, přátelská atmosféra, to vše charakterizuje dny Poličky v partnerském městě Hohenems.

Hlavní program probíhal na hohenemském náměstí v sobotu 2. června. Zde představila Polička vše, co si připravila a přivezla, a to opravdu s velkým úspěchem a ohlasem. Poličku reprezentovalo trio hudebníků – Dusík, Libra, Zrůst, kteří hráli různé hudební žánry a byli skvělí! Obrovský úspěch sklidili tanečníci z Kamence, 8 párů v poličských krojích tančilo v teplém dni každou hodinu krásnou Českou besedu. O výborné jídlo a pití se postaraly žákyně SOŠ a SOU Polička pod vedením své mistrové Mgr. Renaty Zrůstové. Velký zájem byl o točené poličské pivo, speciální koktejly s názvem „Poličský sen“ a „Koktejl Bohuslava Martinů“, nechyběly opékané klobásy, utopence, koláčky a chleba se škvarkovou pomazánkou. IC Polička nabízelo k prodeji místní produkty a upomínkové předměty. Pro návštěvníky byl nachystán i kvíz o Poličce v německém jazyce. Odměnou za správné odpovědi byly puzzle města, které sponzorsky vyrobila firma Ravensburger Karton s.r.o.. Dík také patří borovské pekárně za sponzorsky darované bochníky výborného chleba.

Partnerství mezi Poličkou a Hohenemsem trvá od devadesátých let. Slavnosti na náměstí se účastnil i bývalý starosta Herbert Amann, který jako první právě v devadesátých letech přijel do Poličky a navázal zde spolupráci mezi oběma městy. Města spojují obrazy rodu Hohenemsů, které jsou umístěny v poličské radnici. Díky kontaktům měli všichni možnost vidět i dvůr Paláce v Hohenemsu, kde bývalo sídlo výše zmíněného rodu. Současná paní hraběnka byla právě na cestách, proto delegace bohužel nemohla vidět vnitřní prostory paláce, kde jsou kopie obrazů, jejichž originály se nacházejí u nás.

Oficiální setkání vedení obou měst proběhlo na slavnostní večeři v pátek 1. června. Starosta města Jaroslav Martinů spolu s místostarostou Bc. Antonínem Kadlecem se tak poprvé setkali s novým starostou Hohenemsu panem Dieterem Eggerem.

V neděli 3. června měla delegace možnost navštívit město Bregenz, které se pyšní operním festivalem Bregenzer Festspiele a kde scéna právě probíhající opery Carmen umístěná nad vodami Bodamského jezera každého ohromila.

Dny Poličky v Hohenemsu byly nezapomenutelné. Vzpomínat bude jak poličská delegace, tak lidé z Hohenemsu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient