Děčínští zastupitelé jednali o chytré kartě

Pilotní projekt Chytré karty, který Dopravní podnik poprvé představil v roce 2016, chce radnice posunout dál. Multifunkční Chytrá karta byla uživateli velmi dobře přijata, bohužel vydavatel současných karet vypověděl spolupráci, a tak město hledalo nového vydavatele karty.

„Provedli jsme velmi důkladný průzkum trhu a našli jsme ideálního pokračovatele naší multifunkční karty ve firmě Paynovatio a. s.,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Pro účel multifunkční karty nelze totiž využít dopravní kartu Dopravy Ústeckého kraje. Její využití je pouze v dopravě, a to jen u některých dopravců zapojených do integrované dopravy Ústeckého kraje. „Z možností, jenž tato karta nabízí stojí za zmínku to, že má stejné vlastnosti jako klasická platební karta, je univerzálním platebním a identifikačním nástrojem. Její zabezpečení je maximální, tedy srovnatelné se zabezpečením klasické bankovní platební karty. Umožňuje platit za zboží a služby. Slouží jako identifikátor, je tedy možné ji využít pro školy a sportovní kluby, docházkové systémy apod.,“ doplnila Marie Blažková. Jedna karta může sloužit pro platbu jízdného, školních obědů i jako klíč do různých zařízení. Systém této karty patří mezi evropskou špičku, jeho potenciál v rámci dalších aktivit města a subjektů vlastněných městem otevírá mnoho možností například přiřazování elektronické vstupenky, abonentského vstupného nebo inkasního hrazení poplatků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.