Děčínští hokejisté podlehli Havlíčkovu Brodu 5:1, série 1:0 pro Brod

Havlíčkobrodští hokejisté potvrdili roli favorita a na vlastním ledě se po výhře 5:1 nad Děčínem dostali v sérii do vedení 1:0. Domácí otevřeli účet středečního duelu už na začátku čtvrté minuty, kdy Lukáš Endál zužitkoval přesný pas od Třetiny a Lavingera prostřelil kolem jeho lapačky – 1:0. Domácí měli stále více ze hry a hrozili před Lavingerem, ten ale Medvědy držel. Ti měli šanci srovnat ve třinácté minutě, kdy hráli přesilovou hru, ovšem Bruslaři se dokázali ubránit a své těsné vedení uhájili. Medvědi ale byli pod neustálým tlakem, ale domácím do konce první části hry už žádnou branku nepovolili.

Děčínští dostali v úvodu druhé části hry k dispozici další přesilovku, ale opět v ní neudeřili. Bruslaři se ubránili a deset vteřin po návratu Kuchty z lavice hanby se on sám dostal do úniku, ale ve velké šanci před Lavingerem neuspěl. Ve třiatřicáté minutě se k odraženému puku od zadního mantinelu dostal Lukáš Endál a svou druhou přesnou trefou v utkání navýšel domácí vedení – 2:0. No a v devětatřicáté minutě o sobě dal znovu vedět Lukáš Endál, který z prostoru pravého kruhu mířil znovu přesně a završil tak svůj čistý hattrick – 3:0. Medvědi ale ještě v poslední minutě druhé periody snížili na rozdíl dvou branek. Daniel Volráb se trefil zblízka a z pohledu Medvědů to vypadalo o něco lépe – 3:1.

Domácí ale znovu na začátku třetí třetiny utekli na tříbrankový rozdíl. David Michálek využil přesilovou hru a dal tak na domácí hokejky klid – 4:1. Ve třiapadesáté minutě střílel na Nováka Jaroslav Hašek, domácí brankář puk vyrazil před sebe a toho chtěl využít Volráb, jehož střela ale zamířila mimo tři tyče. O chvilku později se do úniku dostal Navarra, ten kotouč poslal mezi betony Nováka, domácí brankář je ovšem včas sklapl a prostor mezi nimi tak zavřel. V sedmapadesáté minutě pak Bruslaři své vedení znovu navýšili a prakticky rozhodli o prvním bodu série. LUBOŠ VOŘÍŠEK Z bekhendu prostřelil hostujícího gólmana a bylo to už 5:1. Do konce třetiny už žádný gól nepadl a Havlíčkův Brod se tak v sérii ujal vedení.

BK Havlíčkův Brod – HC Děčín 5:1 (1:0; 2:1; 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Endál (Třetina, Přidal), 33. Endál (Třetina, Přidal), 39. Endál (Třetina, Michálek), 44. Michálek (Endál, T. Semrád), 57. Voříšek (Třetina) – 40. Volráb (Hříbal, Hašek)
Sestava HC Děčín: Lavinger (Havlík) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Loukota, Chmel, Vaněk, Molnár (A) – Zajan, Volráb, Faigl, Oliverius (C), Chovanec, Petráš, Hašek (A), Zika, Navarra, Amirov

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového