Search
Close this search box.

David Michálek uznává, že Písek si zasloužil vyhrát

Dvacetiletý David Michálek se zatím střelecky trápí, body sbírá především za asistence. V sobotním zápase proti Písku se prosadil podruhé v sezoně (první branku vstřelil 3. října právě v Písku), navíc na další dva góly přihrál. Ani jeho tříbodový příspěvek ovšem nezabránil první domácí porážce. „Je to ostuda,“ mrzí prohra pravé křídlo druhého útoku. „Důležité je hodit to za hlavu a soustředit se na další zápas,“ velí před střetnutím s Kopřivnicí, které se v Kotlině odehraje 17. listopadu.

Prohráli jsme s Pískem 3:6. Jak zápas hodnotíš?
Špatné. Docela mi přišlo, že jsme zápas podcenili. Pak, když už jsme se do toho chtěli dostat, tak nás srážela zase klasicky oslabení. Nemohli jsme se dostat do žádného tlaku a bohužel jsme prohráli. Zaslouženě. Písek dal šest gólů a my jsme se nezmohli na to, abychom dali víc než tři branky. Je to ostuda.

V čem byl největší problém, že to proti Písku nešlo?
První třetinu mi přišlo, že jsme vůbec nebruslili, že jsme byli hlavami úplně jinde. Nějaké šance jsme si vytvářeli, bohužel jsme je ale neproměnili. Navíc nám moc nešly přesilovky. Pak se dostal ze hry Třéťa a Milfi, takže jsme se v přesilovkách točili, nebyli jsme v pevném rozestavení. Nevěděli jsme, kdo co od toho zhruba očekává. Písek dal všechno, co měl, a my jsme bohužel produktivní prostě nebyli.

Zlomový moment byl asi, jak jsme vedli 2:1, soupeř vyrovnal a během chviličky otočil, viď?
Asi jo. Dali jsme na 2:1, bohužel hned v dalším střídání jsme dostali gól a pak další, v tu chvíli se to zlomilo. Pak jsme chtěli, snaha se nedá upřít, ale bohužel nám to tam nespadlo.

Před třetí třetinou jsme měli dvougólové manko, což ovšem v našem případě není nic nehratelného. Několikrát jsme ukázali, že jsme schopní zápas otočit. Jaká byla v kabině nálada?
Myslím si, že nebyla špatná. Chtěli jsme a věřili jsme si, protože víme, že góly dáváme. Ale ono to je sice hezké, že si říkáme, že je dáváme, jenže ono to nepůjde do nekonečna. Teď se to potvrdilo. Prostě jsme prohráli a myslím si, že už nemá cenu se v tom nějakým způsobem pitvat. Důležité je hodit to za hlavu a soustředit se na další zápas, který bude také důležitý. Máme Kopřivnici, kterou moc neznáme. Hlavně potřebujeme vyhrát, protože na dvě porážky v řadě tady nejsme zvyklí. Rozhodně doma musíme vyhrávat každý zápas.

Mrzí to o to víc, že jsme neudrželi domácí neporazitelnost?
Je to velká škoda. Ale zase na druhou stranu, tentokrát jsme hráli tak strašně, že si to Písek zasloužil. Protože my jsme neměli opravdu nic. Házeli jsme to po sobě, žádná přihrávka do hole, bylo to špatné. Ale už je to prostě za námi, musíme jít dál.

Byl jsi u všech tří gólů, jak jsi viděl tyto momenty?
Při prvním gólu mi někdo hodil puk, akorát jsem ho zatáhl do pásma a přihrál jsem Šmíďákovi, který se trefil. Pak u mého gólu jsem docela sekl protihráče, možná se to dalo také písknout. Ujel jsem sám, zaplaťpánbůh jsem dal po dlouhé době gól. A druhá přihrávka byla na konci. Projel mi tam bek, Semiš se tam pak nějak otočil a dal gól.

Prosadil se proti nám i Kuba Šuhaj. Hecovali jste se? Byli jste v kontaktu?
On jak má trable s koleny jako já, tak se divím, že ještě vůbec chodí. Dal gól, tak se hned chlubil. Ale myslím si, že hrál špatně… (směje se)

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient