Search
Close this search box.

Daruj šanci na život!

I v letošním roce pořádá Fakulta humanitních studií UTB ve spolupráci s Hematologicko – transfuzním oddělením Krajské nemocnice T. Bati akci Daruj šanci na život. Výzva se týká především studentů a zaměstnanců zlínské univerzity, ale i široké veřejnosti, a jejich zápisu do registru dárců kostní dřeně.

Akci zahájila přednáška Zdeňky Wasserbauerové, dlouholeté organizátorky a propagátorky dárcovství kostní dřeně. „Mladí lidé na výzvy k dárcovství hodně slyší. Jde to pomalu, ale pořád jich přibývá. Občas se někteří zájemci bojí, mají předsudky. Proto se musí pořád vysvětlovat, propagovat, opakovat. Že stačí vypsat dotazník, dát krev a dostat se do registru. To je otázka pár minut. Třeba vás už potom nikdy neosloví, ale možná také někomu dáte naději a zachráníte lidský život,“ říká Zdeňka Wasserbauerová.

Daruj šanci na život, tedy zápis do registru dárců kostní dřeně, probíhá 12. – 15. března od 12:00 do 15:00 v různých prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Mohou se jí zúčastnit všichni zdraví zájemci ve věku 18 – 35 let z řad studentů, zaměstnanců školy i široké veřejnosti. Podrobnější informace na www.kntb.cz nebo www.utb.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient