Darek Hejcman bere závěr zápasu s Ústím jako výstrahu

Běžela poslední pětiminutovka třetí třetiny. Zubři hráli v oslabení a Darek Hejcman jim zařídil vedení 3:0. V té chvíli nic nenasvědčovalo tomu, že by s sebou závěr zápasu mohl ještě přinést dramatickou zápletku. Opak se ale stal pravdou a právě trefa centra třetí formace se v konečném zúčtování ukázala jako vítězná.
O třetí přerovskou branku se Hejcman postaral v čase 56:37. Jeho přesný počin souvisel s dvěma hráči Zlína, kteří mohou Hanákům v případě potřeby vypomoct formou střídavých startů. Zatímco Jakub Ferenc v tu dobu seděl na trestné lavici, Michal Popelka šanci pro rodáka z Chomutova připravil.

Oba útočící Zubři se k ústecké brance pustili s jasným cílem – udržet se na kotouči a pošetřit cenné vteřiny. Síly jim na to nechyběly, celá situace se nakonec vykrystalizovala ještě lépe. „Popel dobře napadal a vybojoval puk mezi dvěma obránci. Pak mi nahrál před bránu a já to se štěstím prostřelil,“ vybavil si Darek Hejcman svůj druhý gól v sezoně.

Jakmile Dlouhého v brance Slovanu překonal, zapojil své ruce i nohy do oslavného gesta. Měl proč. V několika předchozích zápasech zvonil se svými pokusy jen o tyče. „Teď to šlo konečně do sítě. Byl jsem rád, že mi to tam po čase zase spadlo,“ usmíval se. Na Severu Čech napodobil kapitánský skutek Tomáše Sýkory z derby proti Prostějovu. Také skóroval v oslabení – a zároveň z podobného místa, jako ve druhé třetině na opačné straně kluziště obránce Ferenc.

Naopak Ústí toho ve vlastních přesilovkách příliš nepředvedlo. „Jestli zrovna tohle zapříčinilo můj gól, upřímně nevím. Soupeřovu bekovi se tam spíš zamotal puk, čehož Popel využil. Je ale pravda, že Ústeckým se přesilovky moc nedařily a my je dobře bránili,“ zamyslel se Hejcman. V gólovém okamžiku dostal na pravém kruhu poměrně dost prostoru. Přičítal to chování domácích útočníků, kteří už očekávali rozehrávku svých kolegů z obrany.

Po trefě třiadvacetiletého forvarda si Přerov hýčkal pohodlné vedení. Tříbrankový náskok se však v posledních minutách scvrknul na jediný gól. „Myslím si, že těch necelých 58 minut jsme měli zápas více méně pod kontrolou. Ve druhé třetině jsme si to sice komplikovali zbytečnými vyloučeními, ta jsme ale dokázali přestát bez úhony. Když už se Ústí dostalo do šance, parádně ji zlikvidoval Klíma (Lukáš Klimeš),“ sumarizovala letní posila Zubrů.

Podle jejích slov chtěli modrožlutí dohrát utkání v klidu, smolný pohyb puku ale zapříčinil první ústeckou branku a při hře bez gólmana přidal domácí tým druhou. „Poté, co jsme dostali gól na 3:1, jsme se zatáhli, ale nakonec to dopadlo dobře. Něco takového se nám nicméně nesmí stávat. Po zápase jsme si to ani nemuseli vyříkávat, každý to věděl,“ nezastíral Hejcman.

Patálií na konci jako v Ústí se Zubři musejí vyvarovat. Na druhou stranu, na začátek mohou v příštím zápase proti Třebíči směle navázat. „Říkali jsme si, že už by to chtělo lepší začátek než předtím. Řekl bych, že se nám to povedlo. Teď to chceme přenést do dalších zápasů,“ má jasno Darek Hejcman.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient