Daniel Škvor: „Holky si za celou sezónu tak vysoké umístění zaslouží“

Poslední turnaj sezóny odehrála rezerva princezen na Děkance. V prvním zápase porazily Ovocné Báze a ve druhém zápase remizovaly se Startem. V případě výhry se princezny mohly posunout na druhé místo tabulky.

Dnešní rozhovor začneme od konce. Jak bys zhodnotil poslední turnaj žen B v této sezóně?

V prvním zápase nás čekal zkušený tým Ovocné Báze. Holky naštěstí naplnily papírové předpoklady a zápas vyhrály. Ve druhém utkání nás čekal o poznání těžší soupeř a to Start. Kdybychom tento zápas vyhráli, tak bychom se posunuli na druhé místo v konečné tabulce. Utkání to bylo vyrovnané a vyrovnaným výsledkem také skončilo. Bohužel Startu tento bod stačil k umístění před námi.

Že jste mohli skončit na druhém místě, o tom se před sezónou nikomu ani nesnilo, a proto se vraťme na začátek. S jakými cíli jste vstupovali do sezóny 2017/2018, když jste se v předchozím ročníku zachránili ve druhé lize prakticky na poslední chvíli?

Určitě jsme přehnaně vysoké ambice neměli. Pro mě jako nového trenéra byl předsezónní cíl jasný – ligu udržet. Ale během podzimu a jara jsem si cíle přehodnotil a chtěl jsem, abychom se umístili do 5. místa. Nakonec jsme skončili 4. a já jsem s tímto umístěním spokojený. Holky si za celou sezónu tak vysoké umístění zaslouží a já jim za to děkuji.

Věřím, že některé zápasy nebyly rozhodně jednoduché, ať již kvůli zranění (Olí), nepřítomnosti Barči Slezákové, Živy a Raky v závěru sezóny nebo i kvůli tomu, že jste nemohli posílit princeznami z A-týmu, které bojovaly v play-off. Jak bys tedy hodnotil zbytek týmu, který i přes tyto problémy dokázal dokonce bojovat o místa na stupních vítězů a máš vůbec nějaké výtky, na čem by měly zapracovat do příští sezóny?

Je pravda, že na každém turnaji jsme měli v podstatě jinou sestavu, ale ta kostra 5-6 hráček dokázala vtáhnout ostatní do zápasu a díky tomu jsme po většinu sezóny předváděli týmový výkon, který nám zajistil 4. místo v tabulce. Samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo, a tak některé zápasy nebyly ideální. Hlavní problém v těchto zápasech byl především v psychice, kdy jsme se po inkasované brance nebo brankách psychicky sesypali, a do konce zápasu jsme nebyli schopni hrát naši hru. Díkybohu těchto zápasů bylo mizivé procento.

Jelikož jsi první rok u rezervy princezen jako hlavní trenér, tak moje otázka směřuje na to, co bys chtěl zlepšit u sebe a co ti přináší role asistenta u A týmu žen?

Vždy je co zlepšovat a u mě to platí dvojnásob. Jsem si vědom toho, že moje trenérská práce by mohla být lepší, ať už mluvíme o rezervě či ženském A týmu, u kterého se stále ještě učím. Určitě bych chtěl zlepšit vlastní iniciativu, což znamená více komunikace s hráčkami jak na hřišti, tak i na střídačce, příprava kvalitních tréninků, příprava rozboru soupeřek a tak dále. Do příští sezóny na tom určitě zapracuji.

Když opomeneme stabilní opory týmu (brankářka Maruška, v obraně Olí a v útoku Naty, Eliška, Živa a Barča), jak se ti líbily juniorky a nové hráčky?

Je velmi pozitivní, že se do rezervy princezen zapojují i juniorky, které se v týmu rozhodně neztratily (i když jak už jsem řekl, stále je co zlepšovat). Věřím, že v další sezóně bude náš tým posílen o další juniorky. Co se týče příchodu nových hráček, tak si také myslím, že do týmu zapadly (ať už je řeč o Barče Staré, Janě Rosmusové, Verče Rakové anebo Petře Simajchlové). Nové holky jsou zkušené a skvěle doplňují právě mladé hráčky.

A ještě závěrem nesmíme opomenout ještě jeden obrovský úspěch tvých hráček. Konkrétně se bavíme o Naty Vesecké a Elišce Škvorové, které skončily v celé soutěži (2. liga žen) v kanadském bodování na prvním místě (Naty – 48 bodů) respektive čtvrtém místě (Eliška – 40 bodů). Je to určitě úspěch i pro celý klub Panthers Praha. Moje otázka tedy směřuje k tomu, jak jim pomáhají tréninky s A týmem žen a nasazování do zápasů Extraligy?

Za celou dobou, co jsem v Panthers Praha (zhruba 6 let), jsem nezažil, aby se umístily dvě hráčky nebo hráči v kanadském bodování celé soutěže tak vysoko. Určitě jim k tomu ty tréninky a zápasy s A týmem hodně pomáhají. Zároveň pořád na sobě holky mohou pracovat a dále se zlepšovat. Přeji jim tedy, ať jim to stále jde, minimálně jako doposud.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak