Search
Close this search box.

Daniel Bambas získal Thálii za roli Edwarda Kynastona

Městské divadlo Mladá Boleslav opět prokázalo své kvality. V sobotu 24. března byly v Národním divadle uděleny 25. Ceny Thálie a v kategorii muži tuto prestižní cenu získal Daniel Bambas za roli Edwarda Kynastona ve hře Krás(k)a na scéně, kterou uvedlo pod režijní taktovkou Petra Mikesky právě Městské divadlo Mladá Boleslav. Během několika posledních let tak herci za role v mladoboleslavských inscenacích získali tuto cenu čtyřikrát.

A čím zaujal Daniel Bambas odbornou třináctičlennou porotu, která ho na Cenu Thálie navrhla? „Daniel Bambas v roli Edwarda Kynastona jasně dominuje výborné boleslavské inscenaci. Je nesmírně charismatický, přesný, překvapující, okouzlující. Pozornost diváků nekompromisně přitahuje už při vstupu do sálu při velkém divadelním rituálu proměny v ženu. Jeho pohyby jsou zjemnělé, plné drobných gest, držení těla vždy důsledně „hraje“. A to jak v roli divadelní ženy, Desdemony, tak v tzv. civilu. I zde mu zůstává jistá vykloubenost, sošnost, pózy. O to větší je zlom, který ho postihne v okamžiku, kdy nesmí hrát divadlo a je postaven na okraj společnosti. Stáhne se do sebe, je jakoby menší, gesta jsou minimální a úsporná. Jeho přerod z vykloubené křehké ženy do silného muže je pak obdivuhodný. Stává se chlapem se vším všudy. Cesta od Desdemony k Othellovi je dovršena. Herec ve všech fázích inscenace dokáže postihnout i ty nejmenší odstíny nejednoznačné Kynastonovy povahy. Výkon Daniela Bambase rozhodně patří k vrcholným nejen v jeho herecké kariéře,“ psalo se v nominaci.

Městské divadlo Mladá Boleslav uvedlo na velké scéně premiéru historické hry Jeffreyho Hatchera Krás(k)a na scéně v pátek 17. února v režii uměleckého šéfa Petra Mikesky, a v hlavní roli se divákům představil právě hostující Daniel Bambas.

Mladá Boleslav byla zmiňována v posledních letech v prestižní anketě opakovaně. Ceny Thálie již získal Matouš Ruml v roce 2012 (za roli Chaplina), Petr Mikeska (za roli rolí Paula Verlaina ve hře Úplné zatmění) v roce 2013 a Radim Madeja (za hlavní roli v komorní inscenaci Novecento) v roce 2015.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient