Dámské boty ideální pro zimní stylizace s šaty v hlavní roli

Zimní šatník je poměrně specifická kategorie oblečení: je silnější než po zbytek roku, často z vlny nebo jiného teplého materiálu. Dámské zimní šaty - a nejen ty - vyžadují výběr správných bot. Které modely se vyplatí zvolit, abyste v zimě vypadali módně?

Zimní šatník je poměrně specifická kategorie oblečení: je silnější než po zbytek roku, často z vlny nebo jiného teplého materiálu. Dámské zimní šaty – a nejen ty – vyžadují výběr správných bot. Které modely se vyplatí zvolit, abyste v zimě vypadali módně?

Stylizace se šaty v zimě –  jak je vytvořit?

Zimní šaty, stejně jako ostatní oblečení pro tuto část roku, jsou obvykle výrazně teplejší. Marně zde hledáte lehké a vzdušné šaty, které se tak často objevují v letním období. To samozřejmě neznamená, že v zimě nemůžeme počítat s tím, že budeme vypadat stylově – právě naopak!

Boty pro zimní stylizace se šaty: jak je vybrat?

Výběr správných bot k šatům závisí na typu oblečení, které nosíte. Kratší šaty Vám umožní zvolit jiný typ obuvi, zatímco ty o něco delší znamenají jiné požadavky v této oblasti, abyste vypadali stylově.

Především se vyplatí zajistit si v zimě teplo. To znamená, že dámská kotníková obuv je lepší volbou než modely ze syntetických materiálů, které neposkytují takovou tepelnou izolaci Které modely kožené obuvi stojí za zvážení pro nejchladnější část roku?

Kožené kotníkové boty – k jakým šatům?

Dámské kožené kotníkové boty se skvěle hodí ke klasickým malým černým šatům, stejně jako k silnějším, například vlněným šatům ke kolenům. Podle toho, jakého efektu chceme dosáhnout, můžeme zvolit boty v odstínu šatů nebo v kontrastní barvě k nim. V prvním případě vytvoříme dojem optického prodloužení nohy a v druhém případě můžeme počítat se zajímavým estetickým efektem, ale naše nohy se mohou zdát o něco kratší, což činí tuto volbu vhodnou pro vyšší ženy.

Dámské chelsea boty

Dámské chelsea boty jsou také skvělou volbou bot pro zimní období. Chelsea boty vypadají skvěle jak ke krátkým, tak k šatům dlouhým až na zem: v obou případech jsou dokonalým doplněním, ale pokud se rozhodnete pro kratší šaty, vyplatí se zvolit model na mírném podpatku. Chelsea boty se vyznačují poměrně „těžkou“ konstrukcí, a proto mohou působit nepříznivým dojmem – malý podpatek je opticky „odlehčí“. Kromě toho – všechny triky jsou povoleny, pokud jde o sladění dámských chelsea bot s celkovou stylizací!

Klasika: dámské kozačky

Skvělou a zároveň klasickou volbou jsou také dámské kozačky, které vypadají skvěle ke kratším i delším šatům. Dámy, které jsou poměrně nízké, by si měly dát pozor na délky do půli lýtek, které mohou způsobit optické zkrácení siluety, ale jinak – pokud jde o výběr kožených bot Vašich snů, neexistují prakticky žádná omezení.

Vhodně zvolené dámské kožené boty Vám zajistí pohodlí během nepříjemného zimního chladu a zároveň budou skvěle vypadat. Pokud se rozhodnete pro některý z našich návrhů, můžete tohoto efektu dosáhnout s jakýmikoli šaty!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.