Dalším soupeřem hokejistů Hradce pro Ligu mistrů 2018/19 je Kärpät Oulu

Champions Hockey League se s postupujícím létem pomalu, zato jistě blíží. Pod Bílou věží odstartuje v poslední srpnový den. Po představení norimberských Ice Tigers se prezentuje možná největší favorit skupiny F. Finský Kärpät Oulu by určitě rád proklouzl do vyřazovacích bojů, aby tak po loňském roce, kdy se této soutěže neúčastnil, navázal na své dřívější úspěchy v hokejové Evropě.

Tým ze Skandinávského poloostrova byl založen v roce 1946. Jeho sílu nejlepším způsobem vystihuje počet titulů, Kärpät se stal mistrem Finska celkem osmkrát. Poprvé tohoto skvělého výsledku docílil v roce 1981. Následně čekal třiadvacet let na to, než pohár pro šampióna země tisíců jezer zvedl nad hlavu znovu. V posledních patnácti letech je mužstvo na vrcholu, domácí soutěž vyhrálo v letech 2004, 2005, 2007, 2008, 2014, 2015 a rovněž také letos, díky čemuž se celek kvalifikoval do Champions Hockey League.

Slavná vystoupení má za sebou Oulu i v krátké historii hokejové Ligy mistrů. Hned v ročníku 2014/15 dokráčelo mužstvo ze země tisíců jezer až do semifinále, kde o jediný gól podlehlo svému osudovému soupeři v této soutěži, Frölundě.

O rok později si to oba týmy rozdaly až ve finále a znovu se radoval celek ze Švédska, který zvítězil těsně 2:1. V sezóně 2016/17 se Kärpät dostal jen do prvního kola play off, kde jeho cestu ukončila pražská Sparta po výsledcích 1:1 a 0:1. Loni se svěřenci Mikko Mannera vůbec poprvé do CHL nekvalifikovali.

Finský tým má ve své kabině zajímavá jména, kapitán Lasse Kukkonen dříve působil v NHL, kde si zahrál za takové týmy, jakými jsou Chicago Blackhawks či Philadelphia Flyers. Zkušený bek se po dalších angažmá v Rusku a Švédsku vrátil do klubu, který ho pro velký hokej vychoval. Pro českého fanouška je určitě zajímavým angažmá Radka Koblížka, mladého křídelního útočníka, odchovance brněnského hokeje. Ten v uplynulém ročníku vstřelil za Kärpät svůj první gól.

Domovským stadiónem finského celku je Oulun Energia Arena, vybudovaná v roce 1974, která má kapacitu 6 600 míst. Vstupenky zde nepatří mezi nejlevnější. Vstupné na jednotlivé zápasy finské ligy se pohybuje od 220,- do 720,- korun. Nejdražší permanentka na celou sezónu stojí téměř 18 000,- korun.

Zápasy s Kärpätem Hradec uzavře základní skupinu F hokejové Ligy mistrů. Ve Finsku se bude hrát 9. října, odveta přijde o osm dní později, tedy 17. října. Oba zápasy by měly začít v 18:00. Po souboji v ČPP Aréně už bude jasné, které týmy se v Champions Hockey League podívají do play off, a které nikoliv.

Rozpis utkání Hradce v základní skupině CHL

1. pá 31.8.2018 Mountfield HK Norimberk 17:00
2. ne 2.9.2018 Mountfield HK Rouen 17:30
3. pá 7.9.2018 Norimberk Mountfield HK 19:30
4. ne 9.9.2018 Rouen Mountfield HK 15:15
5. út 9.10.2018 Kärpät Oulu Mountfield HK 18:00
6. st 17.10.2018 Mountfield HK Kärpät Oulu 18:00

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak