Search
Close this search box.

Další žena naletěla podvodníkovi. Přišla o tři čtvrtě milionu korun

Nedávno jsme vás informovali o ženách, které naletěly podvodníkům, kteří se na seznamkách vydávali za někoho, kým nebyli. Jeden z nich např. za vojáka, který je na misi v Afghánistánu. I když se o těchto podvodech v médiích často píše, přesto se najdou ženy, které jsou nepoučitelné. Jako žena z Kladenska.

Dvaačtyřicetiletá žena se na internetu seznámila s mužem, který se vydával za amerického kardiochirurga. Žena zaslepená láskou mu byla ochotna postupně poslat téměř tři čtvrtě milionů korun. Peníze posílala přes údajného generála za OSN, který ženě dával instrukce, kam má peníze zasílat. Naivní oběť podvodníka poslala celkem 28 100 eur v pěti splátkách.
Podvodník jí sliboval, že do Česka dorazí, ale bohužel nyní nemůže, protože má zablokované účty.
Poté přestal „kardiochirurg“ komunikovat. „Osoba vydávající se za lékaře s poškozenou po obdržení peněz přestala komunikovat, do České republiky nedorazila a do dnešního dne jí nebyly finance vráceny, a to i přes skutečnost, že o jejich vrácení žádala,“ informovala mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Pokud se podaří muže vypátrat a prokázat mu vinu, hrozí mu až osm let vězení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient