Další český tým se střetne s Dynamem Kyjev. Jablonec tak může pomstít Slavii

(Aktualizováno před )

Po Plzni, která vstoupí v září do Ligy mistrů (bude mít ve skupině Real Madrid, AS Řím a CSKA Moskva), se dnes dozvěděli své soupeře v rámci Evropské ligy i Slavia s Jabloncem.

K pražskému týmu byly do skupiny nalosovány Zenit Petrohrad, FC Kodaň a Bordeaux. To severočeský tým se střetne s Dynamem Kyjev, Astanou a Rennes.

S francouzským Bordeaux se Slavia střetla v roce 1996 v semifinále poháru UEFA. Sice přes tohoto soupeře nepřešla, ale i tak byl postup mezi poslední čtyři týmy velkým úspěchem. Petrohrad a FC Kodaň jsou také zkušené týmy, které hrají pravidelně evropské poháry.
„Já jsem si přál dostat alespoň jeden velkoklub, což se mi nesplnilo, i když Zenit velký klub je. Jen to asi není takové jako dostat Arsenal, Chelsea nebo AC Milán. Ale určitě nás nečeká nic jednoduchého, bude to boj,“ uvědomuje si slávisický útočník Stanislav Tecl.

Jablonec může “pomstít” Slavii, kterou v třetím předkole Ligy mistrů vyřadil Dynamo Kyjev. Zajímavým soupeřem je francouzské Rennes, v jehož brance nastupuje český reprezentační gólman Tomáš Koubek.
Jinak ale z klubu spíše také zaznívají rozpaky… “Asi jsme si přáli spíš nějaký velkoklub, ale to se bohužel nepodařilo. Úplně atraktivní soupeři to pro lidi nejsou, ale věříme, že se dá něco uhrát,” podotkla opora jabloneckého týmu Michal Trávník.
„Všichni si přáli Chelsea nebo Arsenal, ale já jsem pragmatik, takže jsem chtěl soupeře, s nimiž se dá hrát. A my dostali protivníky, kteří sice mají sílu, ale absolutní evropskou špičku nepředstavují,” vidí to pozitivně jablonecký boss Miroslav Pelta.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz