Další řidič překročil v obci povolenou rychlost

(Aktualizováno před )

Ve vytipovaných časech měřila hlídka rychnovských dopravních policistů v pátek v Cháborech i v Ohnišově. Povolenou rychlost 50km/hod v obcích překročilo hned několik řidičů a řidiček z České i Polské republiky, někteří z nich dokonce opakovaně. Neslavným “rekordmanem” se stal pětadvacetieltý mladík za volantem osobního auta zn. Škoda Superb, kerému policisté v Ohnišově radarem naměřili rychlost 101km/hod. Dopravní přestupek bude s řidičem řešit příslušný správní orgán.

Měření rychlosti v obci provádějí hlídky průběžně a ani do budoucna tomu nebude jinak. Neukáznění řidiči tak můžou při spěchu lehce přijít o možnost usednout za volant na delší dobu.

Stejně tak si život zkomplikují řidiči, kteří jsou za volantem pod vlivem návykové látky. Jako třiadvacetiletý mladík z Rychnova nad Kněžnou, kterého policejní hlídka z Kostelce nad Orlicí zastavila ve městě v sobotu hodinu po půlnoci. Při orientační dechové zkoušce u něj naměřila 1,41 promile alkoholu v dechu. Navíc zjistila, že řidič má již Okresním soudem v Rychnově nad Kněžnou vysloven zákaz řízení do roku 2022, který se mu nyní jistě prodlouží. Za přečiny ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu teď hrozí až tříletý nepodmíněný trest.
Přestupky čtyř dalších víkendových hříšníků s alkoholem za volantem budou řešeny ve správním řízení.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz