Další podvodník se pokusil okrást seniorku

Břeclavští policisté se zabývají případem podvodného jednání, kterého se dopustil sedmdesátiletý muž v Břeclavi. Ve středu dopoledne přišel k rodinnému domu v ulici Generála Šimka a oslovil majitelku domu. Řekl jí, že ho posílá její syn, aby mu zaplatila 2400 korun za sekačku. Dokonce před ženou předstíral telefonický hovor se synem. Seniorka byla naštěstí natolik duchapřítomná a zavolala svému synovi, aby si pravdivost historky ověřila. Zjistila, že syn nikoho pro nic neposlal a tak mu žádné peníze nedala. O celé události poté vyrozuměla strážníky městské policie, kteří podle popisu podvodníka ve městě dopadli a předali policistům. Ti posléze zjistili, že se jedná o recidivistu, který stejným způsobem okrádal v minulosti seniory celém kraji. Policisté se případem dále zabývají.

Policie apeluje na širokou veřejnost, ale zejména na seniory, aby před podobnými historkami cizích lidí byli obezřetní. Pokud vás navštíví nějaká osoba s tím ,že ji posílá váš syn nebo vnuk pro peníze, vždy si ověřte telefonicky pravdivost tohoto tvrzení a nedávejte peníze naprosto cizím lidem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.