Search
Close this search box.

Další legendární hráč se loučí s Plzní

Vedle Marka Bakoše odehrál včera poslední zápas v plzeňském dresu i Daniel Kolář. Oba se dají považovat za legendy západočeského klubu. Možná to slovo legenda může někomu připadat přehnané, ale je nutné podotknout, že oba hráči byli součástí nejslavnějšího období klubu. Pomohli Plzni k titulům a k účastem v Lize mistrů.

Roky však nikdo nezastaví a oba hráči už nedostali od klubu možnost v plzeňském dresu pokračovat. Zároveň je také pravda, že oba toho v letošní sezoně za loňského mistra příliš neodehráli.

Bakoš hrál na podzim v Ružomberoku. V zimě se do Plzně vrátil a věřil, že to bude on, kdo nahradí zraněného Krmenčíka v útoku či aspoň bude patřit k prvnímu náhradníkovi. Jenže přednost dostávali Tomáš Chorý a především Jean-David Beauguel. Bakoš by se měl stát od příští sezony asistentem trenéra v plzeňském béčku.

Kolář se vloni v září zranil a v listopadu se podrobil operaci Achillovy šlachy. Po rekonvalescenci nastoupil právě až teď o víkendu. Narozdíl od Bakoše ale s kariérou nekončí a bude si hledat nové angažmá.
„Za dobu, co jsem mohl být v Plzni, jsem zažil tolik nezapomenutelných zážitků. Je to etapa mého života, na kterou budu vždy vzpomínat rád. Budu vzpomínat na fanoušky, hráče, trenéry, šéfíky, na krásné zápasy. Opravdu jen v dobrém,“ řekl Kolář, který odehrál za Plzeň 325 soutěžních utkání. Vstřelil v nich 83 branek.

Třiatřicetiletý ofenzivní záložník si zahrál i za Spartu či turecký Gaziantepspor. Reprezentační dres oblékl 29x. S nároďákem se zúčastnil dvou evropských šampionátů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient