Další kiksy opět vzaly Spartě body

Spartě se dnes povedlo prodloužit bodovou sérii, moc velkou radost z ní ale Letenští neměli. Remizovat doma s nováčkem není opravdu důvod k jásotu.

Sparta Praha – Dynamo České Budějovice 3:3 (1:2)

Nakonec ale sparťané mohli být rádi, že mají alespoň bod, protože třikrát prohrávali…

Jihočeši šokovali domácí už v 7. minutě, když využili chyby Mandjecka. Poté co kamerunský záložník ztratil míč, rozjel Schranz rychlý protiútok, vyměnil si míč s Mršičem a přesně trefil napolo odkrytou sparťanskou branku – 0:1.
Domácí se radovali z vyrovnání ve 35. minutě, kdy Kanga nezaváhal z penaltového puntíku – 1:1.
Sparťanským fanouškům však radost dlouho nevydržela, protože Čolič se z přímého kopu nemýlil a poslal míč k tyči – 1:2.

Druhé domácí vyrovnání se konalo v 58. minutě. Plavšič byl na hřišti pouhou minutu, když se napřáhl zpoza vápna a Drobný vytahoval míč ze své sítě – 2:2.
V následujících minutách měli domácí převahu, paradoxně to však byli hosté, kdo se dočkal gólu. Všichni na stadionu čekali, že Kaya míč, který na něj mířil, v pohodě hlavičkou odvrátí. Jenže turecký obránce ho trestuhodně minul, k balonu se dostal Ledecký, který mazácky překonal Heču – 2:3.
Spartě se však povedlo za tři minuty srovnat, když se po Trávníkově přihrávce trefil další nový hráč na hřišti Tetteh – 3:3.

Václav Jílek (Sparta Praha): „U první branky chyba v rozehrávce, u druhé se nám rozestoupí zeď, třetí gól individuální chyba. Na druhou stranu jsme měli dost příležitostí, abychom utkání zvládli. V momentě, kdy se nám něco povede, uděláme nějaký výsledek, hned vzápětí o body přijdeme. Pro mentalitu je důležité, abychom měli tři čtyři vítězné zápasy po sobě. Zásadní problém je to hlavně z bodového hlediska, bodů máme málo. Určitě jsme si představovali, že začneme poslední čtyři zápasy před Vánoci vítězstvím.“

David Horejš (trenér Č. Budějovic):Samozřejmě že jsme spokojeni, že si dnes odsud vezeme bod. Já jsem hlavně pyšný na tým, jakou hrou jsme přispěli k úrovni zápasu. Lidi, co přišli, viděli nadstandardní utkání, ve kterém padlo šest gólů. Jeli jsme sem s tím, že chceme natáhnout sérii a využít toho, že jsme v laufu. Dostali jsme se třikrát do vedení, ale je třeba přiznat, že Sparta má takovou kvalitu, že nás vždy po gólu dostala trošku pod tlak a dokázala vyrovnat. Musím před kluky smeknout, protože jsme tu odehráli velice dobré utkání.

Branky: 35. Kanga z pen., 58. Plavšič, 80. Tetteh – 7. Schranz, 42. Čolič, 77. Ledecký. Rozhodčí: Marek – Horák, Poživil – Orel (video). ŽK: Mandjeck, Trávník, Lischka – Novák, Brandner, Mršič, Ekpai, Schranz, Drobný. Diváci: 10.057.

Sparta: Heča – Sáček, Kaya, Lischka, Frýdek – Vindheim (58. Plavšič), Trávník, Kanga (89. Krejčí), Mandjeck (61. Tetteh), Hložek – Kozák. Trenér: Jílek.

České Budějovice: Drobný – Čolič, Havel, Sivok, Novák – Javorek, Čavoš – Schranz, Brandner (85. Táborský), Mršič (71. Ekpai) – Ledecký (90. Kladrubský). Trenér: Horejš.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového