Další boxy skryjí popelnice v hlučínských ulicích

Další box, který by měl zlepšit estetiku umístění nádob na odpad v Hlučíně, vznikne v Dukelské ulici. Bude to už sedmnácté hnízdo popelnic, které nebudou zcela vystaveny očím kolemjdoucích, ale budou chráněny speciální zástěnou, jež navíc může časem obrůst zelení.

„Je to další příspěvek k estetizaci veřejného prostoru,“ uvedl městský architekt Jan Richter. Nové ohrazení vznikne v místě stávající zídky a částečně v zeleném ostrůvku. Navrženo je tak, aby co nejméně zasahovalo do travnaté plochy, kam chodí občané posedět na lavičkách, ale aby zároveň splňovalo požadavky na bezpečnost silničního provozu a zajištění potřebné kapacity stanoviště i s rezervou do budoucna. Boxy na nádoby s odpadem, které město instaluje postupně už od roku 2015, jsou v této chvíli v ulicích Bochenkova, Svornosti, Seiferta, Gen. Svobody, Požárnická a už dva v Dukelské. „Při komplexním řešení zeleně v areálu parku v ulici Komenského, Zahradní, U Stadionu, Tyršova jsme umístili dalších devět boxů,“ uvedla vedoucí odboru investic Městského úřadu Hlučín Gabriela Dihlová. Nové boxy se budou stavět i v příštích letech. „Do rozpočtu na příští roky bychom rádi prosadili vyšší částku, abychom mohli boxy vybudovat na celém sídlišti OKD. V každém by měl být prostor pro nádoby na směsný odpad, ale také na kontejnery určené na plasty, papír, do budoucna snad i na bioodpad,” uvedla místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová. Nádoby na odpad jsou umístěny většinou podél komunikací před bytovými domy, před objekty občanské vybavenosti a podobně. Není to estetické a navíc se kolem popelnic často objevuje nepořádek. Proto se město rozhodlo investovat do krycích boxů. Vzhledem ke specifickým podmínkám a rozdílným požadovaným kapacitám na sběrné nádoby se musí každá lokalita řešit samostatně. Hrazení se vždy skládá z jednotlivých modulů, které jsou vyrobeny ze svařených ocelových profilů obdélníkového průřezu a vyplněné tahokovem. Povrchová úprava boxů je pozink.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.