Search
Close this search box.

Cyklopodjezd významně přispěje k bezpečnosti cyklistů a bruslařů

Cyklopodjezd na Cyklostezce Bečva pod mostem u Eroplánu realizuje v těchto týdnech rožnovská radnice. Díky podjezdu se bruslaři, cyklisté i chodci zcela vyhnou stávajícímu přejíždění přes velmi frekventovanou ulici Palackého vedoucí od Valašského muzea v přírodě ke křižovatce u hotelu Eroplán. Zásadně se tak zvýší bezpečnost všech účastníků silničního provozu.

Do konce července by měl být hotov nový cyklopodjezd na Cyklostezce Bečva pod mostem u křižovatky u hotelu Eroplán. „Budovaný podjezd převede dopravu na cyklostezce mimo ulici Palackého a bruslaři, cyklisté i chodci tak nebudou muset tuto velmi frekventovanou ulici přejíždět. Zásadním způsobem tak zvýšíme bezpečnost v silniční dopravě v tomto místě,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš. „Celková délka nově budovaného úseku cyklostezky je 200 m s tím, že v délce 30-ti metrů bude stezka postavena na opěrné zdi přímo u Rožnovské Bečvy. Součástí investice za 4,080 milionu korun bude také kamenná dlažba kolem toku řeky a zastřešené odpočívadlo s informační tabulí,“ doplnil základní údaje o stavbě Marek Moll z MěÚ Rožnov.

Město Rožnov získalo na výstavbu cyklopodjezdu dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši tři miliony korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient