Cyklistka narazila do autobusu, v něm se kvůli brzdění zranila žena

Včera ráno krátce před devátou hodinou nezvládla řízení svého horského kola padesátiletá žena. V Kroměříži v ulici Moravská se střetla s autobusem. Cyklistka jela po chodníku směrem k ulici Velehradská. Z chodníku hodlala sjet na silnici a při tom předním kolem narazila do pravé zadní části autobusu, který jel stejným směrem. Po nárazu spadla na zem a způsobila si lehké zranění. Řidič na náraz do autobusu zareagoval prudkým brzděním a zastavením. Přepravované osoby stojící uvnitř hromadného dopravního prostředku tak upadly na podlahu a jedna z nich, a to osmasedmdesátiletá žena, se při pádu lehce zranila. Cyklistku i starší cestující záchranáři převezli do nemocnice. Dechová zkouška na alkohol u obou řidičů byla negativní.

Nehodu i nadále řeší kroměřížští dopravní policisté. Na autobuse vznikla škoda padesát tisíc korun, na kole pak čtyři tisíce korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.