Cyklistické mistrovství republiky okoření přitomnost Kulhavého a Sagana

Dnes začíná v Karlových Varech silniční mistrovství republiky v cyklistice. Zde proběhnou časovky, poté se závodníci přemístí do Plzně, kde budou starty hromadných závodů.

Protože to bude zároveň české i slovenské mistrovství, uvidí cyklističtí nadšenci jednu ze současných největších hvězd Petera Sagana. Spolu s ním bude závodit i jeho bratr Juraj, který obhajuje loňský titul.

Z českých špičkových cyklistů se představí Roman Kreuziger, Zdeněk Štybař (loňský vítěz hromadného závodu) či Jan Bárta, který se ale hlavně soustředí na obhajobu titulu v časovce.
Zajímavostí určitě bude účast olympijského vítěze v horských kolech Jaroslava Kulhavého, který by se měl zúčastnit víkendového hromadného závodu.

Chybět budou kvůli zdravotním problémům Leopold König či Petr Vakoč, kteří by jinak určitě promlouvali do celkového pořadí.

Loňskou dvojnásobnou vítězkou se mezi ženami stala Nikola Nosková. Ráda by se o to samé pokusila i letos, překazit se jí to budou pokoušet Pavla Havlíková, Jarmila Machačová či Lucie Hochmann. Bez šancí není ani “obojživelnice” Anežka Drahotová, která je nejenom skvělá světová chodkyně, ale i talentovaná cyklistka.

Program:

Čtvrtek 21. června – časovka:
9:30 juniorky,
10:15 ženy elite,
11:10 junioři,
14:00 muži do 23 let,
15:15 muži elite.

Sobota 23. června – silniční závod:
9:30 ženy a juniorky,
15:00 junioři.

Neděle 24. června – silniční závod:
10:30 muži elite a muži do 23 let.

Diskuze

Scroll to Top
Web spravuje Webklient