Cyklisté na Šumavě dostávali od policistů reflexní předměty

Cyklistika je v poslední době populární a jen na Šumavě využívá cyklostezek několik tisíc návštěvníků. Bohužel při tomto sportu dochází i k úrazům a dopravním nehodám. Proto policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje vyjeli mezi cyklisty s preventivní akcí Bezpečně na kole.

Tentokrát navštívili Prášily na Šumavě. Přímo v Prášilech byl sportovcům a dalším návštěvníkům k dispozici preventivní stánek, kde se dozvěděli různé rady a informace nejen o povinné výbavě, o tom, jak se chovat na kole, ale také jak předejít odcizení sportovního vybavení. Od policistů také obdrželi reflexní předměty a mohli si vyzkoušet brýle simulující opilost. Další policisté vyjeli mezi cyklisty na cyklostezky kolem Prášil a během cesty upozorňovali sportovce na různá úskalí a také rozdávali dárky v podobě reflexních pásků, samolepek na kola či potahy na batohy.

Akce se zúčastnil i ředitel krajského ředitelství a vyjel s policisty mezi sportovce na cyklostezky. „Rád podporuji preventivní akce, policisté nesmějí působit jen represivně. Byl jsem mile překvapen, jak pozitivně lidé reagovali, když mezi sebou viděli policisty na kolech a ještě od nich obdrželi dárek,“ podotkl plk. Pavel Krákora.

Preventivní akce budou pokračovat i v jiných částech Plzeňského kraje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient