Cyklista na elektrokole naboural do zaparkovaného vozu

Včera narazili policisté na Vyškovsku hned na dva řidiče, kteří měli pozitivní dechovou zkoušku. V Bučovicích po sedmé hodině ranní zabránila policejní hlídka v další jízdě řidiči renaultu. Tomu naměřili téměř dvě promile alkoholu. U soudu se bude zodpovídat z ohrožení pod vlivem návykové látky.

O pár hodin později naboural v Letonicích cyklista na elektrokole do zaparkovaného automobilu. Přivolaní policisté zjistili, že při jízdě z mírného kopce nezvládl řízení, narazil do vozu a upadl na vozovku. Způsobil si tak lehké zranění. Převoz do nemocnice odmítl a tak jej záchranáři ošetřili na místě. Muži zákona mu naměřili téměř půl promile. Předběžná škoda přesahuje dvacet tisíc korun.

Řidiči by si měli uvědomit, že při letních teplotách je třeba dodržovat zvýšený příjem tekutin, ovšem nealkoholických. Alkohol za volant ani řídítka nepatří. Dopravní situace vyžaduje po řidiči maximální soustředění na jízdu a alkohol, únava nebo spěch nejsou dobrými společníky na cestách.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak