Cyklista chtěl pomoci kolegovi. Agresivní pejskaři ho zbili a zahodili mu mobil

(Aktualizováno před )

Na brněnské cyklostezce v Jeneweinové ulici došlo k incidentu mezi pejskaři a cyklisty.

Projíždějící cyklista se dostal do konfliktu s párem, který na cyklostezce venčil svého psa. Slovní rozepře se náhle změnila v útok agresivního pejskaře na cyklistu. V tu chvíli jel kolem další cyklista, který se svého kolegy na kole zastal. “Zachoval se jako chlap a do konfliktu, který hrozil vážným zraněním, se vložil. Po chvíli se mu podařilo zraněného muže ze sevření útočníka vyprostit,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Po chvíli záchraněný cyklista odjel. V tu chvíli se agresivita muže a ženy obrátila na sedmačtyřicetiletého zachránce. Žena mu vytrhla z ruky mobil, kterým chtěl zavolat policii, a zahodila ho pryč. Policii nakonec zavolali jiní svědci.

„Statečný zachránce odnesl agresivitu páru tržnou ranou, několika hematomy, rozbitými brýlemi a také ztraceným telefonem. Byl ošetřen v Úrazové nemocnici,“ podotkl Šváb.

Polici se podařilo agresivní dvojici, která byla pod vlivem alkoholu, zadržet. Zatímco žena bude obviněna z přečinu výtržnictví, muži hrozí trest za ublížení na zdraví.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz