Cyklista bez helmy najel na obrubník a havaroval, zraněním podlehl

Bohužel smrtelné následky měla nehoda, ke které došlo v nedělních brzkých ranních hodinách v Habrovanech. Dle dosavadního zjištění jel cyklista od Olšan a při jízdě z táhlého, prudkého kopce, po projetí ostré levotočivé zatáčky nezvládl řízení, najel na vyvýšený betonový obrubník a havaroval. Bicykl narazil do zaparkovaného automobilu. Při pádu utrpěl třiapadesátiletý muž smrtelné poranění. Nehoda a její okolnosti jsou stále v šetření vyškovských dopravních policistů.

Policisté zjistili, že cyklista neměl na hlavě přilbu. Ta sice není povinná, ale policisté doporučují její používání. Velmi přispívá ke zmírnění následků nehod a může zachránit i život. Cyklisté by si měli rovněž uvědomit, že jsou spolu s chodci nejvíce zranitelnými účastníky silničního provozu a dbát o svoji bezpečnost používáním ochranných prvků i prvků ke zviditelnění v silničním provozu.

K zásadám bezpečné jízdy na kole rovněž patří zbytečně neriskovat a nesnižovat svou schopnost řízení konzumací alkoholu nebo drog. Bohužel i na Vyškovsku evidují policisté během prázdnin nehody cyklistů, při kterých hrál roli alkohol. Během jízdy by se rovněž cyklisté měli plně soustředit na řízení stejně jako řidič.

Častým nešvarem lidí usedajících za řídítka jízdní kol jsou bohužel v poslední době sluchátka na uších, kdy například poslouchají hudbu. To jim však brání dostatečně sledovat provoz. Například v Hodoníně došlo koncem července k nehodě cyklistky. Střetla se s osobním vozidlem a vrtulník záchranné služby ji musel transportovat s těžkým zraněním do nemocnice. Dle dosavadních zjištění neměla na hlavě přilbu, ale sluchátka na uších.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.