Čtyři roky týrala majitelka své psy, až nyní jí byli odebráni

Veterináři na Trutnovsku odebrali chovatelce více než padesát týraných psů. Inspektoři poznamenali, že problémy s majitelkou trvají už skoro čtyři roky.

K zásadnímu kroku k odebrání psů došlo letos v květnu, kdy inspektoři zjistili u majitelky obzvlášť vážná porušení zákona na ochranu zvířat. A včera došlo k definitivnímu rozhodnutí odebrání psů.

S inspektory byla na místě i policie, která měla od soudu povolení k domovní prohlídce. Přítomna byla navíc i zástupkyně spolku Pes nejvěrnější přítel, který pomáhá s umísťováním psů do dočasné péče.

Celkem bylo nezodpovědné majitelce odebráno 53 zvířat, z toho 17 psů, 30 fen a šest štěnat. Zvířata byla silně zablešená, nesocializovaná a velmi bázlivá. Podle inspektorů bylo pozitivní, že odebrání zvířat proběhlo relativně v klidu a zvířata nebyla stresována. Což se nestalo v květnu, kdy chovatelka odmítla vpustit veterinární inspektory do svého obydlí, i když byla přítomna policie.

Takovýto velký počet odebraných psů je historicky největší v Královéhradeckém kraji.

„Věc nyní vedeme pro podezření z trestného činu týrání zvířat a je ve fázi prověřování. Ženě hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak