Search
Close this search box.

Čtyři roky týrala majitelka své psy, až nyní jí byli odebráni

Veterináři na Trutnovsku odebrali chovatelce více než padesát týraných psů. Inspektoři poznamenali, že problémy s majitelkou trvají už skoro čtyři roky.

K zásadnímu kroku k odebrání psů došlo letos v květnu, kdy inspektoři zjistili u majitelky obzvlášť vážná porušení zákona na ochranu zvířat. A včera došlo k definitivnímu rozhodnutí odebrání psů.

S inspektory byla na místě i policie, která měla od soudu povolení k domovní prohlídce. Přítomna byla navíc i zástupkyně spolku Pes nejvěrnější přítel, který pomáhá s umísťováním psů do dočasné péče.

Celkem bylo nezodpovědné majitelce odebráno 53 zvířat, z toho 17 psů, 30 fen a šest štěnat. Zvířata byla silně zablešená, nesocializovaná a velmi bázlivá. Podle inspektorů bylo pozitivní, že odebrání zvířat proběhlo relativně v klidu a zvířata nebyla stresována. Což se nestalo v květnu, kdy chovatelka odmítla vpustit veterinární inspektory do svého obydlí, i když byla přítomna policie.

Takovýto velký počet odebraných psů je historicky největší v Královéhradeckém kraji.

„Věc nyní vedeme pro podezření z trestného činu týrání zvířat a je ve fázi prověřování. Ženě hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient