Čtyři děti se zranily při nehodě dvou aut, dvanáctiletá dívka si poranila páteř

Většinou středně těžká zranění si vyžadala nehoda dvou osobních aut na Frýdecko-Místecku.

Mezi obcí Bílá a slovenskou hranicí ve směru na Konečnou se po srážce dvou aut zranilo sedm lidí. Nejhůře dopadla dvanáctiletá dívka, která si poranila páteř. „Ta byla vrtulníkem LZS po ošetření přepravena do ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Zraněny byly i další tři děti ve věku tři až patnáct let. Záchranáři museli ošetřovat i tři muže středního věku. „Všichni pacienti byli při vědomí a v kontaktu se záchranáři,“ nastínil Humpl. Účastníci nehody si pohmoždili záda, pánev či hlavu. Všichni byli sanitkami převezeni do nemocnice.

Na místo srážky byli povoláni i hasiči, kteří pomohli jedno z aut převrátit zpátky na kola. „Sorbentem zasypali uniklé provozní náplně a asistovali odtahové službě s naložením vraků,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Silnice musela být na určitou dobu uzavřena, poté se mohlo jezdit alespoň v jednom pruhu. Provoz museli řídit policisté kyvadlově.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.