Search
Close this search box.

Čtyři desítky pedagogických pracovníku si vyslechly důležité novinky pro praxi

Ve Valašských Kloboukách se uskutečnilo další pravidelné setkání určené ředitelům a zástupcům základních a mateřských škol i vedoucím jejich stravovacích zařízení. Na čtyři desítky účastníků čekal pestrý program složený z přednášek metodických pracovníků Krajského úřadu Zlínského kraje, představitelů České školní inspekce i BESIPu.

„Ředitelé, jejich zástupci i vedoucí školních jídelen byli na letošním posledním pracovním setkání seznámeni s novinkami v aktuální legislativě. Přednášející hovořili o zřizování přípravných tříd, o místech asistentů pedagoga, o inkluzi žáků, inspekční činnosti i o spolupráci se školskými poradenskými zařízeními,“ sdělil Josef Slánský, vedoucí odboru životního prostředí, oddělení školství a památkové péče.

Jednalo se rovněž o tvorbě a úpravách rozpočtů škol či o zapojování dětí cizinců do rozvojových programů. Podrobně byly představeny také nové možnosti v dopravní výchově žáků. „V bloku o školním stravování pak zazněla pochvala pro klobouckou školní jídelnu za její druhé místo v celostátní soutěži Nejlepší kuchař roku 2018 ve společném stravování,“ dodal vedoucí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient