Čtvrtfinále se vrátí za vyrovnaného stavu na ČEZ stadion

Úvodní čtyři zápasy play off jsou minulostí a čtvrtfinálová série se vrací zpět na kladenský ČEZ stadion. Kladno i Prostějov dokázaly zatím uhájit domácí neporazitelnost, a tak budou do pátého utkání vstupovat za vyrovnaného stavu 2:2. Třetí domácí duel Rytířů ve vyřazovacích bojích se odehraje v úterý od 18 hodin.

Kladno vstoupilo do prvního kola play off velmi dobře a domácího prostředí využilo na 100 %. Rytíři šli v úvodním střetnutí třikrát do vedení a až napotřetí dokázali svůj náskok uhájit. V samém závěru navíc pečetil na konečných 4:2 do odkryté klece Ladislav Zikmund. Ve druhém utkání to byl opět velmi vyrovnaný zápas. Diváci čekali na první branku až do závěrečné desetiminutovky, pak se ale dokázali prosadit Jan Kloz a Roman Přikryl. Jestřábi pak ze závěrečného tlaku vytěžili jen snížení. Kladno tak zvítězilo 2:1 a dostalo se v sérii do vedení o dva body!

Jestliže první dva zápasy čtvrtfinále byly vyrovnané, utkání na ledě Prostějova už byla skutečné o nervy! Kladenští inkasovali ve třetím duelu dvě branky v rozmezí třinácti vteřin, jenže ve druhé periodě předvedli veliký obrat. Střetnutí nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž byli o jeden nájezd úspěšnější domácí hokejisté. Rytíři padli výsledkem 3:4 a do čtvrtého zápasu šli už jen s jednobodovým náskokem. Ani ve druhém venkovním zápase pak na rozhodnutí nestačilo šedesát minut. V nastaveném čase ale využili Prostějovští přesilovou hru, Kladnu uštědřili porážku 2:3 a srovnali stav čtvrtfinálové série.

Nejvýraznějšími postavami čtvrtfinálové série mezi Kladnem a Prostějovem jsou zatím gólmani. Jakub Neužil si po čtyřech zápasech drží úspěšnost zásahů 92,86 % a průměr 2,39 gólu na zápas. Lukáš Cikánek pak má o něco horší procentuální úspěšnost 92,31 %, ale naopak lepší průměr branek na utkání – 2,13 gólu na zápas. Z hráčů v poli jsou v kladenském mužstvu nejproduktivnější David Tůma (2+2) s Patrikem Machačem (1+3). Tuto dvojici doplňují dvoubrankoví Ladislav Zikmund a Jakub Strnad (2+0). Mezi Jestřáby se pyšní nejlepší bodovou bilancí ve vyřazovacích bojích zkušený Tomáš Divíšek (0+5). Velmi dobře si stojí také další veterán Aleš Holík (0+3). Nejvýraznějším prostějovským střelcem je útočník Jan Starý (2+0).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak