Search
Close this search box.

Čtvrtfinále se vrátí za vyrovnaného stavu na ČEZ stadion

Úvodní čtyři zápasy play off jsou minulostí a čtvrtfinálová série se vrací zpět na kladenský ČEZ stadion. Kladno i Prostějov dokázaly zatím uhájit domácí neporazitelnost, a tak budou do pátého utkání vstupovat za vyrovnaného stavu 2:2. Třetí domácí duel Rytířů ve vyřazovacích bojích se odehraje v úterý od 18 hodin.

Kladno vstoupilo do prvního kola play off velmi dobře a domácího prostředí využilo na 100 %. Rytíři šli v úvodním střetnutí třikrát do vedení a až napotřetí dokázali svůj náskok uhájit. V samém závěru navíc pečetil na konečných 4:2 do odkryté klece Ladislav Zikmund. Ve druhém utkání to byl opět velmi vyrovnaný zápas. Diváci čekali na první branku až do závěrečné desetiminutovky, pak se ale dokázali prosadit Jan Kloz a Roman Přikryl. Jestřábi pak ze závěrečného tlaku vytěžili jen snížení. Kladno tak zvítězilo 2:1 a dostalo se v sérii do vedení o dva body!

Jestliže první dva zápasy čtvrtfinále byly vyrovnané, utkání na ledě Prostějova už byla skutečné o nervy! Kladenští inkasovali ve třetím duelu dvě branky v rozmezí třinácti vteřin, jenže ve druhé periodě předvedli veliký obrat. Střetnutí nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž byli o jeden nájezd úspěšnější domácí hokejisté. Rytíři padli výsledkem 3:4 a do čtvrtého zápasu šli už jen s jednobodovým náskokem. Ani ve druhém venkovním zápase pak na rozhodnutí nestačilo šedesát minut. V nastaveném čase ale využili Prostějovští přesilovou hru, Kladnu uštědřili porážku 2:3 a srovnali stav čtvrtfinálové série.

Nejvýraznějšími postavami čtvrtfinálové série mezi Kladnem a Prostějovem jsou zatím gólmani. Jakub Neužil si po čtyřech zápasech drží úspěšnost zásahů 92,86 % a průměr 2,39 gólu na zápas. Lukáš Cikánek pak má o něco horší procentuální úspěšnost 92,31 %, ale naopak lepší průměr branek na utkání – 2,13 gólu na zápas. Z hráčů v poli jsou v kladenském mužstvu nejproduktivnější David Tůma (2+2) s Patrikem Machačem (1+3). Tuto dvojici doplňují dvoubrankoví Ladislav Zikmund a Jakub Strnad (2+0). Mezi Jestřáby se pyšní nejlepší bodovou bilancí ve vyřazovacích bojích zkušený Tomáš Divíšek (0+5). Velmi dobře si stojí také další veterán Aleš Holík (0+3). Nejvýraznějším prostějovským střelcem je útočník Jan Starý (2+0).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient