Čtrnáctým nejnavštěvovanějším turistickým cílem České republiky je plzeňská zoo

Zoologická a botanická zahrada města Plzně je 14. nejnavštěvovanějším turistickým cílem České republiky za rok 2017, kdy ji navštívilo 452,8 tisíc návštěvníků, což je nárůst o 2,6 procenta oproti roku 2016. V TOP50 nejnavštěvovanějších destinací Česka je plzeňská zoo jediným zástupcem z Plzeňského kraje. Dinopark Plzeň se umístil na desátém místě mezi zábavnými turistickými cíli České republiky s počtem návštěvníků 181 tisíc za rok 2017. Data zveřejnila na svých webových stránkách agentura CzechTourism.

„Plzeňská zoologická zahrada patří mezi stěžejní turistické cíle nejen naší západočeské metropole, ale celého regionu. Jedná se o druhý nejnavštěvovanější cíl Plzně, a to po Plzeňském Prazdroji. Pro návštěvníky naší zoo se snažíme neustále zlepšovat zázemí, v letošním roce dojde například k úpravě parkovacího systému, vybudování dětských hřišť, ale vylepšujeme samozřejmě zázemí pro naše zvířata. Město letos podpořilo přestavbu pavilonu Filipíny. A především schválila Rada města Plzně v letošním roce revizi Generelu rozvoje Zoologické a botanické zahrady města Plzně, kde počítáme se zcela výjimečným projektem – Sloni na Mži. Jedná se o velký rozvojový projekt naší zoo, na který se všichni velmi těšíme,“ uvedl první náměstek primátora Martin Baxa, do jehož gesce spadá plzeňská zoologická zahrada.

Ze všech zoologický zahrad je plzeňská zoo na pátém místě v návštěvnosti, před ní jsou zoologické zahrady v Praze, Zlíně, Dvoře Králové a Ostravě.

Jako druhý nejnavštěvovanější cíl v Plzeňském kraji je dle žebříčku CzechTourism Techmania Science Center se 189 tisíci návštěvníky za rok 2017.

V letošním roce na jaře vyhodnotila krajská správa Českého statistického úřadu ve spolupráci s CzechTourismem TOP10 atraktivit Plzeňského kraje. První byl Prazdroj, za ním následovala plzeňská zoo, Techmanie, Dinopark a Západočeské muzeum.

CzechTourism v návštěvnosti turistických cílů neuvedl za rok 2017 pivovary. Plzeňský Prazdroj loni navštívilo rekordních 762 tisíc turistů z 50 zemí světa.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak