Search
Close this search box.

Compag zahájil výsadbu stromů a keřů

Firma Compag MB 15. listopadu zahájila výsadbu dřevin po městě a příměstských částech. Během letošního podzimu bude vysázeno celkem 257 kusů listnatých a jehličnatých stromů a dále 466 kusů listnatých, stálezelených a jehličnatých keřů. Převážně se jedná o nařízenou náhradní výsadbu orgánem ochrany přírody, ale také proběhne obnova stávající zeleně a výsadba na základě žádostí občanů. V letošním roce se jedná o výrazné navýšení počtu kusů vysazovaných dřevin na podzim než v předešlých letech.

Sázet se bude na řadě míst po celém městě. Větší výsadba proběhne například v parku Štěpánka, v areálech mateřských škol, sázet se bude i v nově opravených vnitroblocích s průjezdními komunikacemi a parkovacími místy, jako například v Zalužanské a Erbenově ulici. Hned v polovině listopadu sázeli zahradníci do záhonů v nově opravené Dukelské ulici. Kromě již vysázených trvalek sem nyní přibyly i cibuloviny a na jaře se zde opravdu bude na co dívat.

Další stromy se sázely také na závěr rekonstrukce v ulici Ptácká, kde výsadbu ovšem nezajišťoval Compag, ale společnost Eurovia.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient