Colours of Ostrava byly opět pestré

Ostrava už posedmnácté ožila mezinárodním hudebním festivalem Colours of Ostrava. Letošní ročník odstartovala americká kapela Future Islands, která roztančila návštěvníky před hlavní scénou. Slavnostního zahájení se zúčastnil primátor města Ostravy Tomáš Macura s organizátorkou Zlatou Holušovou a dalšími hosty. Město Ostrava je partnerem Colours, letos na tento festival věnovalo částku 5,3 miliónů korun.

Ostrava se na čtyři dny stala hlavním městem hudby střední Evropy. Sjeli se sem návštěvníci z celé České republiky, i z okolních zemí.

Město Ostrava připravilo ve festivalovém areálu prezentační a oddechovou zónu zaměřenou na 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Návštěvníci mohli v horku posedět pod slunečníky a občerstvit se u fontánky s pitnou vodou. Dozvěděli se zajímavosti z historie a současnosti ostravského sportu, kultury či dopravy.

V industriálním areálu Dolních Vítkovic nabídl festival během čtyř dnů na 21 scénách přes 350 programových bodů. Jednou z největších hvězd byla kapela N.E.R.D. s Pharrellem Williamsem. Vystoupila i britská zpěvačka Jessie J, holandští Kensington, norský DJ Kygo nebo George Ezra z Velké Británie. Program nabídl kromě hudby také mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy nebo výtvarné aktivity.

Pořadatelé už několik let nezveřejňují návštěvnost, která se podle odhadů pohybuje kolem 50 tisíc lidí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient