Search
Close this search box.

Co zkontrolovat v chlapeckém šatníku před začátkem léta

Léto je tady a jako před každou jinou sezónou je potřeba projít chlapecký šatník, zjistit jeho nedostatky a pokusit se je napravit, než udeří horké dny naplno. Máme pro vás ideální postup práce, abyste na nic nezapomněli a zbytečně se nestresovali.

Vytáhněte vše ze skříní a krabic

Nejprve vytáhněte na jednu hromadu všechno chlapecké oblečení na léto a udělejte první rychlé třízení. Kousky, které jsou na první pohled ve špatném stavu nebo malé, rovnou oddělte a jen se zamyslete, jak by se ještě daly využít. Zbývající kousky roztřiďte na ty, které jsou v pořádku a přijdou rovnou do skříně, a na ty, které bude lepší ještě vyzkoušet nebo potřebují například zašít či vyžehlit.

Zkoušejte s dětmi

Oblečení, s nimž si nejste stoprocentně jistí velikostí, raději pečlivě s dětmi prozkoušejte až na to bude doma nálada a dostatek klidu. Když ráno spěcháte do školky a taháte ze šuplíku jedno malé tričko za druhým, k domácí pohodě to jistě nepřispěje. Klidně se ptejte i dětí, v čem se cítí dobře a v čem ne, a i podle toho pak rozhodněte, zdali věc už vyřadit nebo si ji ještě ponechat.

Dokupte vše potřebné

V momentě, kdy si vytvoříte dokonalý přehled, ve stávajících věcech, sepište si seznam toho, co potřebujete dokoupit. Ukvapené nákupy před kontrolou aktuálního stavu šatníku jsou dost často nepromyšlené a někdy se ukáže, že i zbytečné. Doporučujeme nakupovat zejména online, například na Olsakovi.cz. Nákupy online jsou rychlejší, pohodlnější a většinou také přehlednější

Závěrečná kontrola

Nikdy nepodceňujte závěrečnou kontrolu všeho potřebného, ať se vám pak nestane, že děti nalákáte na koupaliště a zjistíte, že máte všichni malé plavky. Důležitá je také poctivá kontrola velikostí bot a drobných doplňků, jako jsou sluneční brýle, klobouk proti slunci či batůžek na výlety.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient