Co zkontrolovat v chlapeckém šatníku před začátkem léta

Léto je tady a jako před každou jinou sezónou je potřeba projít chlapecký šatník, zjistit jeho nedostatky a pokusit se je napravit, než udeří horké dny naplno. Máme pro vás ideální postup práce, abyste na nic nezapomněli a zbytečně se nestresovali.

Vytáhněte vše ze skříní a krabic

Nejprve vytáhněte na jednu hromadu všechno chlapecké oblečení na léto a udělejte první rychlé třízení. Kousky, které jsou na první pohled ve špatném stavu nebo malé, rovnou oddělte a jen se zamyslete, jak by se ještě daly využít. Zbývající kousky roztřiďte na ty, které jsou v pořádku a přijdou rovnou do skříně, a na ty, které bude lepší ještě vyzkoušet nebo potřebují například zašít či vyžehlit.

Zkoušejte s dětmi

Oblečení, s nimž si nejste stoprocentně jistí velikostí, raději pečlivě s dětmi prozkoušejte až na to bude doma nálada a dostatek klidu. Když ráno spěcháte do školky a taháte ze šuplíku jedno malé tričko za druhým, k domácí pohodě to jistě nepřispěje. Klidně se ptejte i dětí, v čem se cítí dobře a v čem ne, a i podle toho pak rozhodněte, zdali věc už vyřadit nebo si ji ještě ponechat.

Dokupte vše potřebné

V momentě, kdy si vytvoříte dokonalý přehled, ve stávajících věcech, sepište si seznam toho, co potřebujete dokoupit. Ukvapené nákupy před kontrolou aktuálního stavu šatníku jsou dost často nepromyšlené a někdy se ukáže, že i zbytečné. Doporučujeme nakupovat zejména online, například na Olsakovi.cz. Nákupy online jsou rychlejší, pohodlnější a většinou také přehlednější

Závěrečná kontrola

Nikdy nepodceňujte závěrečnou kontrolu všeho potřebného, ať se vám pak nestane, že děti nalákáte na koupaliště a zjistíte, že máte všichni malé plavky. Důležitá je také poctivá kontrola velikostí bot a drobných doplňků, jako jsou sluneční brýle, klobouk proti slunci či batůžek na výlety.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.