Co má Paříž společného s Adršpachem?

Existuje něco, co má Paříž společného s Adršpašsko-teplickými skalami? První co člověka napadne, je romantika. Vždyť Paříž byla mnohokrát zvolena nejromantičtějším městem světa. A výhledy na nádherné přírodní scenérie v Adršpachu jsou také velmi romantické.

Je to ale skutečně romantika, co mají tato dvě místa společné? Ano i ne. Nejde totiž úplně o romantiku jako spíše o romantickou představu.

V obou případech návštěvníci sní o romantickém výletě tak jak ho znají z obrázků. A v obou případech se tato romantická představa realitě ani nepřiblíží.

Davy lidí, modré nebe schované za šedými mraky, zákazy, hluk, nepořádek, neustálé čekání ve frontách a předražené vše, co předražit lze.

A v případě Adršpachu se této „romantiky“ dočkají navíc jen ti šťastnější, kteří na místo dorazili včas a měli kde zaparkovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.