Co chybí v Rožnově

Rožnov je nejjižnější částí Českých Budějovic a skládá se z dalších tří částí – Havlíčkova kolonie, Linecké předměstí a Rožnov. Je to docela velká část města, kde se také územní skupina zajímá o zlepšení celkové situace.
Parkování a parkovací zóny trápí obyvatele i v této části města a to v okolí Polikliniky Jih, kam lidé jezdí za doktory a není tu žádné kapacitní parkoviště. Dle města se zde ale parkovací zóny řešit nedají.
V uplynulých letech aktivní lidé z územní skupiny jednali o opravách některých ulic, které byly až v dezolátním stavu. Například Zeyerova ulice by se měla opravit do roku 2023. Často na ulicích chybí přechody pro chodce. Taková místa se ale nahrazují místem pro přecházení.
Jako v každé čtvrti se i zde řešil svoz odpadů. Komunikace mezi FCC a územní skupinou se povedla a kontejnery a nádoby na odpad jsou sváženy pravidelněji.
Rožnov chce vrátit život do ulic. To znamená zavedení zón zklidněného provozu, více bezpečí pro hrajicí si děti, pro děti na kolech atd. Zcela navazujícím tématem je cyklistika v Rožnově. Lidická ulice je pro řidiče a cyklisty jako dělaná. Je dost široká na to, aby se zde tyto dvě skupiny potkávaly a nedocházelo ke kolizím. Vzhledem k tomu, že se chystá generální oprava Mánesovy ulice, chce se územní skupina zapojit se svým názorem, že tzv. Mánesovka je městskou komunikací, která by mohla splňovat i estetickou funkci. Více stromů a všeobecně zeleně by této ulici „slušelo“. Ovšem spolupráce města v opravách ulic a komunikací s územní skupinou v Rožnově je velmi malá. Informace pro územní skupinu je vždy strohá. Územní skupina by měla mít status – účastník řízení – a možnost nahlédnout do dokumentace, plánu nebo konkrétního projektu.
V Rožnově se vyskytuje málo veřejně prospěšné zeleně. To znamená venkovní hřiště, dětská hřiště a parky. U Malého jezu chce územní skupina vyvolat jednání s městem o vybudování venkovního work-out hřiště.
V Rožnově sídlí TJ Meteor, který navštěvují sportující děti i dospělí.
Podél řeky Malše se dostanete na kole do města a dnes přes novou cyklolávku i na cyklostezku do Plané.
Řeka a protipovodňová opatření bylo také tématem jednání územní skupiny a pana náměstka Holického. Protipovodňová ochrana na řece Malši se projektovala již před lety. Realizace se však stopla a čeká se na projektování celkového opatření. Malše by měla být chráněna po celé délce vzhledem k městu.Většina členů skupiny s protipovodňovým opatřením, jak bylo naplánované, nesouhlasí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.