Search
Close this search box.

Co chybí v Rožnově

Rožnov je nejjižnější částí Českých Budějovic a skládá se z dalších tří částí – Havlíčkova kolonie, Linecké předměstí a Rožnov. Je to docela velká část města, kde se také územní skupina zajímá o zlepšení celkové situace.
Parkování a parkovací zóny trápí obyvatele i v této části města a to v okolí Polikliniky Jih, kam lidé jezdí za doktory a není tu žádné kapacitní parkoviště. Dle města se zde ale parkovací zóny řešit nedají.
V uplynulých letech aktivní lidé z územní skupiny jednali o opravách některých ulic, které byly až v dezolátním stavu. Například Zeyerova ulice by se měla opravit do roku 2023. Často na ulicích chybí přechody pro chodce. Taková místa se ale nahrazují místem pro přecházení.
Jako v každé čtvrti se i zde řešil svoz odpadů. Komunikace mezi FCC a územní skupinou se povedla a kontejnery a nádoby na odpad jsou sváženy pravidelněji.
Rožnov chce vrátit život do ulic. To znamená zavedení zón zklidněného provozu, více bezpečí pro hrajicí si děti, pro děti na kolech atd. Zcela navazujícím tématem je cyklistika v Rožnově. Lidická ulice je pro řidiče a cyklisty jako dělaná. Je dost široká na to, aby se zde tyto dvě skupiny potkávaly a nedocházelo ke kolizím. Vzhledem k tomu, že se chystá generální oprava Mánesovy ulice, chce se územní skupina zapojit se svým názorem, že tzv. Mánesovka je městskou komunikací, která by mohla splňovat i estetickou funkci. Více stromů a všeobecně zeleně by této ulici „slušelo“. Ovšem spolupráce města v opravách ulic a komunikací s územní skupinou v Rožnově je velmi malá. Informace pro územní skupinu je vždy strohá. Územní skupina by měla mít status – účastník řízení – a možnost nahlédnout do dokumentace, plánu nebo konkrétního projektu.
V Rožnově se vyskytuje málo veřejně prospěšné zeleně. To znamená venkovní hřiště, dětská hřiště a parky. U Malého jezu chce územní skupina vyvolat jednání s městem o vybudování venkovního work-out hřiště.
V Rožnově sídlí TJ Meteor, který navštěvují sportující děti i dospělí.
Podél řeky Malše se dostanete na kole do města a dnes přes novou cyklolávku i na cyklostezku do Plané.
Řeka a protipovodňová opatření bylo také tématem jednání územní skupiny a pana náměstka Holického. Protipovodňová ochrana na řece Malši se projektovala již před lety. Realizace se však stopla a čeká se na projektování celkového opatření. Malše by měla být chráněna po celé délce vzhledem k městu.Většina členů skupiny s protipovodňovým opatřením, jak bylo naplánované, nesouhlasí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient