Search
Close this search box.

Co chybí v Kněžských Dvorech

Kněžské Dvory jsou jedna z menších městských částí Českých Budějovic, přesto se zde koncentruje nejvíce průmyslu a nejvíce zaměstnaných lidí. Kromě obydlené části v Kněžských Dvorech sídlí Budvar, Motor Jikov a největší zaměstnavatel na jihu Čech – Bosch.
S průmyslem souvisí rozvoj infrastruktury. Dopravní situace je nedořešená a nepříjemná. V Kněžských Dvorech jsou stěžejní komunikace Kněžskodvorská, A. Trägera a Nemanická. Počet osobních automobilů roste každým rokem a je stále těžší dopravu v Kněžských Dvorech korigovat. Ředitelství silnic a dálnic plánuje investici a to v podobě Severní spojky, která propojí kruhový objezd u Globusu s kruhovým objezdem na Okružní. Tato nová silnice výrazně ulehčí dopravě v Budějovicích a Kněžských Dvorech. Silnice Suchomelská, která vede z Kněžskodvorské kolem Terna k Boschi, je stále neopravená. Suchomelskou ulici využívají jak obyvatelé této městské části, tak nákladní a těžká technika v oblasti.
V Kněžských Dvorech je jedna mateřská škola. Díky jednání občanů z Kecenické iniciativy byla před rokem otevřena. Bydlení v Kněžských Dvorech je neutěšené. Chybí parkovací místa, chybí oblast, kde by bylo možné postavit další rodinné domy a bytové domy. Situace bydlení ve městě všeobecně je velmi nahuštěná. Kněžské Dvory pozemky disponuje v bývalé zahrádkářské kolonii, ale město není vůči stavbám nových rodinných domů sdílné.
Park u točny autobusu na ulici A. Trägera nebo Tyršův sad. To je veškerá veřejná zeleň v Kněžských Dvorech. Chybí tu relaxační zóna pro děti a starší obyvatele. Tento rok Kecenická iniciativa vyjednala revitalizaci Tyršova Sadu. Park u točny autobusu se snad taky dočká.
Kněžské Dvory mají potenciál být krásnou čtvrtí se spokojenými obyvateli, jen chtít.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient