Co chybí v Kněžských Dvorech

Kněžské Dvory jsou jedna z menších městských částí Českých Budějovic, přesto se zde koncentruje nejvíce průmyslu a nejvíce zaměstnaných lidí. Kromě obydlené části v Kněžských Dvorech sídlí Budvar, Motor Jikov a největší zaměstnavatel na jihu Čech – Bosch.
S průmyslem souvisí rozvoj infrastruktury. Dopravní situace je nedořešená a nepříjemná. V Kněžských Dvorech jsou stěžejní komunikace Kněžskodvorská, A. Trägera a Nemanická. Počet osobních automobilů roste každým rokem a je stále těžší dopravu v Kněžských Dvorech korigovat. Ředitelství silnic a dálnic plánuje investici a to v podobě Severní spojky, která propojí kruhový objezd u Globusu s kruhovým objezdem na Okružní. Tato nová silnice výrazně ulehčí dopravě v Budějovicích a Kněžských Dvorech. Silnice Suchomelská, která vede z Kněžskodvorské kolem Terna k Boschi, je stále neopravená. Suchomelskou ulici využívají jak obyvatelé této městské části, tak nákladní a těžká technika v oblasti.
V Kněžských Dvorech je jedna mateřská škola. Díky jednání občanů z Kecenické iniciativy byla před rokem otevřena. Bydlení v Kněžských Dvorech je neutěšené. Chybí parkovací místa, chybí oblast, kde by bylo možné postavit další rodinné domy a bytové domy. Situace bydlení ve městě všeobecně je velmi nahuštěná. Kněžské Dvory pozemky disponuje v bývalé zahrádkářské kolonii, ale město není vůči stavbám nových rodinných domů sdílné.
Park u točny autobusu na ulici A. Trägera nebo Tyršův sad. To je veškerá veřejná zeleň v Kněžských Dvorech. Chybí tu relaxační zóna pro děti a starší obyvatele. Tento rok Kecenická iniciativa vyjednala revitalizaci Tyršova Sadu. Park u točny autobusu se snad taky dočká.
Kněžské Dvory mají potenciál být krásnou čtvrtí se spokojenými obyvateli, jen chtít.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.