Cizinecká policie prováděla kontrolu zaměřenou na nelegální zaměstnávání cizinců v Praze

V průběhu včerejšího dne provedla pražská cizinecká policie spolu s pracovníky potravinářské inspekce a inspektory práce kontrolu internetového obchodu v Praze 6, který se zabývá rozvozem potravin na objednávku. Kontrola byla zaměřena na nelegální zaměstnávání cizinců a zúčastnily se jí desítky policistů.

Ti zkontrolovali několik stovek osob, z nichž osm zajistili k provedení dalších úkonů. Se šesti z nich bude zahájeno správní řízení o správním vyhoštění, neboť zde pracovaly bez povolení. Jedna osoba procházela evidencí celostátně hledaných osob. Poslední, osmá, byla vyřešena příkazem na místě a následně propuštěna.

Cizinecká policie se dlouhodobě věnuje problematice nelegálního zaměstnávání cizinců na území hlavního města Prahy. Z tohoto důvodu provádí kontroly takřka denně, a to vůči kterémukoliv zaměstnavateli v metropoli.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.