Cizinecká policie prováděla kontrolu zaměřenou na nelegální zaměstnávání cizinců v Praze

V průběhu včerejšího dne provedla pražská cizinecká policie spolu s pracovníky potravinářské inspekce a inspektory práce kontrolu internetového obchodu v Praze 6, který se zabývá rozvozem potravin na objednávku. Kontrola byla zaměřena na nelegální zaměstnávání cizinců a zúčastnily se jí desítky policistů.

Ti zkontrolovali několik stovek osob, z nichž osm zajistili k provedení dalších úkonů. Se šesti z nich bude zahájeno správní řízení o správním vyhoštění, neboť zde pracovaly bez povolení. Jedna osoba procházela evidencí celostátně hledaných osob. Poslední, osmá, byla vyřešena příkazem na místě a následně propuštěna.

Cizinecká policie se dlouhodobě věnuje problematice nelegálního zaměstnávání cizinců na území hlavního města Prahy. Z tohoto důvodu provádí kontroly takřka denně, a to vůči kterémukoliv zaměstnavateli v metropoli.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.