Cizinec za volantem byl tak opilý, že nedokázal absolvovat dechovou zkoušku

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 25letý cizinec, kterého v noci kontrolovali policisté z Dubí. Měl řídit osobní vozidlo, ve kterém převážel dalších pět krajanů, když podezřelé auto, které kličkovalo na silnici v centru města, policisté zastavili, přelezl si na zadní sedačky a tvrdil, že neřídil. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu, kolik promile měl v dechu, ale policisté nezjistili, protože ani po pěti pokusech nedokázal provést dechovou zkoušku tak, aby přístroj ukázal výsledek. Jasno tak bude až po až po rozboru odebraného krevního vzorku. Pokud případ skončí u soudu a muž bude uznán vinným, hrozí mu až roční vězení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak