Cizinec v pátek ve Valašském Meziříčí prodal seniorce kosmetiku. Potom ji okradl

(Aktualizováno před )

Dvaasedmdesátiletá žena z Valašského Meziříčí narazila v pátek ráno na vykutáleného zlodějíčka. Na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí ji mladý muž oslovil se žádostí o peníze, aby mohl odcestovat. Jako protihodnotu nabídl kosmetiku. Obchod proběhl, paní uložila peněženku do batohu a oba se rozešli.

Za chvíli ale seděli na stejné lavičce na nádraží, zády k sobě. Po chvíli mladý muž spěšně odešel. Seniorku napadlo zkontrolovat si peněženku v batohu. Batoh otevřený, peněženka s několika stovkami a doklady pryč. Žena se za mužem vydala a za chvíli jej v podchodu nádraží objevila i s peněženkou. Muž paní peněženku dal a rychle ji opustil. Po kontrole peněženky seniorka zjistila, že ji chybí všechny bankovky, a to v hodnotě tři sta korun, i platební karta. Muže viděla rychle se vzdalovat od nádraží. Zavolala policii.

Valašskomeziříčtí policisté společně se seniorkou muže po chvíli našli a ten skončil na policejní služebně. Policisté zjistili, že se jedná o osmadvacetiletého cizince. Dále zjistili, že za majetkovou trestnou činnost byl v minulosti potrestán. Muž policistům doznal, že z peněženky odcizil peníze a platební kartu.

Ještě v páteční dopoledne si cizinec převzal sdělení podezření pro trestný čin krádež. Za tento přečin lze podle trestního zákoníku uložit trest až tříletého vězení.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz