Cizinec v České Lípě uvízl na ulici zcela bez prostředků

Tolik diskutovaná migrace lidí má občas různé podoby. V polovině měsíce listopadu strážníci v České Lípě kontrolovali občana srbské národnosti (r. 1960) s velkou taškou, který na svůj věk vypadal starší a pohyboval se zejména v prostoru autobusového nádraží. Po kontaktu s cizineckou policií zjistili, že cestoval za synem do Německa, ale byl za hranicemi vrácen zpět do ČR z důvodu absence jakýchkoliv finančních prostředků. Do 31. 1. 2019 má na našem území postavení turisty a cizinecká policie může do věci vstoupit až po vypršení uvedeného data. Přes den se zdržoval převážně v čekárně autobusového nádraží a v noci pak na ulici. Z neděle na pondělí strážníci už proti němu museli opakovaně zakročovat, jelikož se motal bezradně ve vozovce mezi vozidly a začal být nebezpečný sám sobě. Za těch pár dnů přišel mezi bezdomovci o své doklady i osobní věci. Jelikož bylo jasné, že by v této komunitě další zhoršení počasí nepřežil, vyžadovala situace aktivní pomoc. Vše se navíc zkomplikovalo nejen odcizením jeho dokladů, ale i zjištěním, že je z velké části negramotný. K tlumočení tak věcí zabývající se strážník musel využívat dostupné překladače bez hlasových podkladů. Za výborné spolupráce s Úřadem práce ČR – oddělení hmotné nouze tento strážník po dvou dnech dokázal pro muže sehnat finanční prostředky na ubytování v místní ubytovně včetně příspěvku na stravu do konce tohoto měsíce, a pokud se nepodaří kontaktovat jeho rodinu, bude o něj postaráno ještě během měsíce ledna, než si ho převezme cizinecká policie. Velkou odměnou pro strážníka bylo nekonečné objímání osudem zlomeného muže se slzami v očích v okamžiku, kdy byl tuto středeční noc ubytován v teplém pokoji s čistě povlečenou postelí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.