Search
Close this search box.

Cizinec ukradl zapomenutou peněženku a zneužil platební karty

Začátkem dubna letošního roku 42letá žena z Opavy zapomněla svou peněženku v jedné z opavských prodejen, přičemž se v ní nacházela finanční částka na hotovosti 500 korun, různé osobní doklady a písemnosti a rovněž platební karta. Žena následně zjistila, že za pomocí nalezené platební karty neznámá osoba provedla u různých obchodníků na území města Opavy celkem dvanáct bezkontaktních plateb v různých částkách a způsobila jí tak celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši téměř 2 tisíce korun.

Po oznámení celé záležitosti prováděli prověřování přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku policisté z opavského Obvodního oddělení, kdy v těchto dnech ustanovili osobu pachatele, kterou je 43letý muž slovenské národnosti. Tento se ke svému protiprávnímu jednání majetkového charakteru doznal a ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření pro shora uvedenou trestnou činnost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient