Cizinec se snažil nabídnout policistům úplatek

Pražští policisté čelili během uplynulého roku hned osmnácti korupčním nabídkám. Ve více než polovině případů se přitom jednalo o řidiče přistižené za volantem svých vozů pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné a psychotropní látky. Druhou nejčastější skupinou korupčníků byli cizinci, kteří nabízeli policistům mnohdy nemalé částky za to, že tzv. přivřou oči nad porušením pobytového režimu. Nabízené částky se přitom pohybovaly od několika stokorun až po desítky tisíc korun.

V tomto ohledu se naprostým rekordmanem stal 27letý cizinec, přechodně žijící v Praze, který v červenci letošního roku při projednávání přestupku v dopravě a následné pozitivní orientační zkoušce na přítomnost kokainu nabídl policistům cizinecké policie úplatek ve výši 30 tisíc korun a svou nabídku postupně zvyšoval až na částku 150 tisíc korun. Dalším šetřením vyšlo najevo, že s dotyčným navíc v současné době probíhá správní řízení za účelem správního vyhoštění z území členských států EU, jelikož v minulosti nerespektoval rozhodnutí cizinecké policie o povinnosti opustit území ČR ve stanovené lhůtě. Kriminalisté korupční snahu cizince nenechali bez ocenění a v průběhu měsíce srpna s ním zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podplacení. V případě odsouzení tak muži hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do šesti let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.