Cizinec podváděl s tachografem

Dopravní policisté zjistili při kontrole nákladního vozidla přestupkové jednání řidiče. V úterý 20. listopadu policisté v Horažďovicích zastavili jízdní soupravu vozidel složenou z nákladního vozidla značky Volvo a přípojného vozidla značky Krone. Uvedenou soupravu řídil šestapadesátiletý cizinec.
Při kontrole byl stanoven zahraniční dopravce. Policisté zjistili, že řidič ovlivnil činnost záznamového zařízení.

Řidič řádně nevedl záznamy o době řízení, bezpečnostních přestávkách a době odpočinku, a tím zahraniční dopravce porušil ustanovení příslušného zákona a byla mu uložena kauce 100 tisíc korun.
Porušení povinností zahraničního dopravce bylo oznámeno příslušnému úřadu a přestupek řidiče bude předán správnímu orgánu k dalšímu projednání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.