Search
Close this search box.

Cizinec podváděl s tachografem

Dopravní policisté zjistili při kontrole nákladního vozidla přestupkové jednání řidiče. V úterý 20. listopadu policisté v Horažďovicích zastavili jízdní soupravu vozidel složenou z nákladního vozidla značky Volvo a přípojného vozidla značky Krone. Uvedenou soupravu řídil šestapadesátiletý cizinec.
Při kontrole byl stanoven zahraniční dopravce. Policisté zjistili, že řidič ovlivnil činnost záznamového zařízení.

Řidič řádně nevedl záznamy o době řízení, bezpečnostních přestávkách a době odpočinku, a tím zahraniční dopravce porušil ustanovení příslušného zákona a byla mu uložena kauce 100 tisíc korun.
Porušení povinností zahraničního dopravce bylo oznámeno příslušnému úřadu a přestupek řidiče bude předán správnímu orgánu k dalšímu projednání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient